СРС 6.
Організація роботи бару.
Бари, їх види та класифікація.
Організація роботи в пивному барі.
Організація роботи в винному барі.
При самостійному вивченні теми необхідно додатково ознайомитися з історією виникнення бара, яка починається з XVIII століття і веде до давнього заходу Сполучених Штатів. Господарі трактирів тоді відмежовувалися від відвідувачів міцним бар’єром, виставляючи на масивну стійку старателям, ковбоям і мандрівникам бокал напою, сандвіч чи гірку смажених
За багато років бари змінилися, але сам характер обслуговування в барах «без затримки» закріпився за цим видом закладу.
У сучасному часі бар – це підприємство, яке організує відпочинок відвідувачів в затишній обстановці, де можна замовити напої, закуски, коктейлі, послухати музику, подивитись виступи артистів вар’єте, організувати бенкет і т. д.
Бар – спеціалізоване підприємство для швидкого обслуговування відвідувачів за барною стійкою поряд з обслуговуванням за столиками.
Залежно від асортименту, напоїв та закусок, що реалізуються, бари поділяються на пивні, винні, коктейль-бари та ін.
Бари за рівнем обслуговування і номенклатурі послуг, що надаються Поділяються на 3 класи – «люкс», вищий, перший.
Бари класу «люкс» і вищої категоріїХарактеризуються високим рівнем архітектурно-художнього оформлення залу, їх технічного оснащення. В асортимент напоїв повинні входити як вітчизняні, так і зарубіжні вироби, а в асортимент страв – страви фірмового приготування.
Бари першої категорії пропонують відвідувачам комфортність інтер‘єру, вибір послуг, різноманітний асортимент фірмових страв, закусок, напоїв нескладного приготування – коктейлі. Обслуговування відвідувачів – барменами та офіціантами.
Пивний бар. Щоденно до меню пивного бару рекомендується включати пиво діжкове (пляшкове) не менше 2-3 найменувань, холодні (сир (твердих сортів), чіпси, солені фісташки, вобла в‘ялена та копчена, соломка, галети, ковбаса сирокопчена, напівкопчена, креветки, раки) та гарячі закуски (сосиски (сардельки) з гарніром). В пивних барах рекомендуються фруктові та мінеральні води. Реалізація алкогольних напоїв в пивних барах забороняється.
До меню винного бару включаютьМіцні алкогольні напої в асортименті – коньяк, горілка, лікери, віскі, ром та ін., а також суміші з них – крюшони, гроги, глінтвейни, пунші і т. п. Передбачаються також вина в асортименті, безалкогольні напої – соки, фруктова та мінеральна вода, продаж тютюнових виробів.
До алкогольних та слабоалкогольних напоїв рекомендуються закуски ( із грибів, канапе, дольки сосисок, підсмажені і наколоті на «пики», ковбаса, шинка, печиво з сиром, салати із фруктів, ягід), кондитерські вироби, мигдаль смажений, фісташки та т. і.
Коктейль на основі віскі. Віскі – міцний (45 %) алкогольний напій. Його виробництво широко розповсюджене у країнах США та Англії. За смаковими якостями віскі нагадують хлібо-картопляний спирт-сирець. Технологія виробництва віскі і спирту має багато спільного. Зерно (жито або кукурудзу) розмелюють, додають воду та варять. Потім зварену масу охолоджують до 60 оС, додають ячмінний солод, у наслідок чого крохмаль зерна перетворюється у цукор. Цукрована маса піддається бродінню, отриману брагу переганяють та отримують спирт 65 – 70 %. Спирт розводять дистильованою водою до 50 % та витримують у дубових, обвуглених з середини діжках не менше 4 років при температурі 18 – 20 оС. У процесі видержування у віскі накопичуються складні ефіри, альдегіди, покращується аромат та пом’якшується смак напою.
Для спрощення технології виробництва віскі деякі зарубіжні фірми за розробленими мини рецептурами роблять особливий екстракт і амортизатор, які залишається тільки розвести у 40 % – ній горілці.
Віскі входить до рецептур багатьох змішаних напоїв.
Манхеттен. Змішати 20 мл віскі, 20 мл білого вермуту, чайну ложку Старки. Гарнір – ягоди вишні.
Коктейль на основі джину. Джин – міцний алкогольний напій (45 %). Він розповсюджений у Європі та США. Джин отримують шляхом перегонки водно-спиртової суміші, настояної на ялівцю з додаванням різних прянощів (апельсиновій корка та ін.).
Сонячний коктейль. Змішати у міксері у рівних співвідношеннях джин, вермут і апельсиновий сік.
Мартіні. Змішати, не збиваючи, 40 мл джину, 20 мл вермуту, 1 чайну ложку Померанцевої або Южної гіркої зі шматочками льоду.
Контрольні питання
1. Яка характеристика барів першої категорії?
2. Яка характеристика пивних барів?
3. Дати коротку характеристику різних видів барів?
4. Яка організація роботи у винному барі?
5. Яка організація робочого місця бармена?
6. Які напої вживають перед обідом для збудження апетиту?
7. Приготування коктейлів.
Література
1. Богушева В. И., Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания. [Текст] / Богушева В. И. – М.:, Феникс, 2008 – 253 с.
2. Пятницкая Н. А. Организация производства и обслуживания в общественном питании [Текст]: практикум / Н. А. Пятницкая. – Киев : Вища шк., 1990. – 271 с.
3. Усов В. В. Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания [Текст]: Учебник / Усов В. В. – М.: Фитон+, 2004. – 144 с.
Ви прочитали: "Організація роботи бару"Читати далі