Анотація
Організація обслуговування у підприємствах ресторанного господарства. Лектор – старший викладач Степанова Тетяна Михайлівна ЛПЗ — старший викладач Степанова Тетяна Михайлівна Кількість годин – (загальна — 54, ЛК – 14, ЛПЗ – 16, СР – 24) – в/с Вид підсумкового контролю – іспит.
Курс „Організація обслуговування на підприємствах харчування” передбачено для студентів факультету харчових технологій.
Завдання курсу полягає в набутті спеціальних знань та практичних навичок з організації та моделювання процесу обслуговування споживачів в закладах ресторанного господарства.
Особливість ресторанного господарства полягає в тому, що основна продукція, що виробляється, має короткий термін зберігання. У галузі поєднується виробництво продукції, її реалізація та організації споживання, що постійно вимагає ув’язки виробничої та торгівельної діяльності підприємства, а це потребує певної підготовки та удосконалення знань, умінь та навичок в роботі. Тому програмою предмету передбачається формування у студента необхідних знань і умінь та навичок з основ виробництва та обслуговування на підприємствах ресторанного господарства та вимог основ наукової організації праці та досягнень науково-технічного прогресу з урахуванням тих змін, які проходять як в галузі, так і за її межами.
Метою вивчення дисципліни є:
— формування у студентів здібностей виконувати планувальні, організаційні, управлінські функції в процесі діяльності харчових підприємств.
Зміст курсу:
Подача холодних і гарячих закусок, супів. Подача рибних, м’ясних та овочевих гарячих страв. Подача солодких страв, борошняних кулінарних та кондитерських виробів. Подача лікеро-горілчаних виробів, вин і безалкогольних напоїв, холодних та гарячих напоїв. Види бенкетів, прийомів, їх характеристика. Організація роботи бару. Організація обслуговування закордонних туристів.
Перелік знань та практичних навичок по закінченню вивчення модуля.
Модуль 1-2. Студенти повинні Знати :
— задачі галузі ресторанного господарства та зміни, що відбуваються в ній;
— види, типи та структуру підприємств ресторанного господарства;
— класифікація та види столового посуду, приборів, білизни;
— види і порядок оформлення меню.
— підготовку торгового залу до обслуговування;
— вимоги до обслуговуючого персоналу підприємств ресторанного господарства;
— форми та методи обслуговування споживачів;
— правила обслуговування споживачів.
Студенти повинні Вміти:
— вирішувати виробничі ситуації;
— підбирати столовий посуд, прибори та білизну;
— оформлювати меню згідно встановленого порядку.
— розвивати творчі, професійні здібності та почуття відповідальності за якість роботи в галузі ресторанного господарства;
— розвивати творчі, професійні здібності щодо форм та методів обслуговування споживачів;
— створювати відпуск найбільш простих страв, напоїв;
— підготувати посуд, прибори і білизну для обслуговування;
— вирішувати загальні організаційні питання за спеціальними формами обслуговування.
Літературні джерела:
Основні:
1. ДСТУ 3862.99 „Громадське харчування. Терміни та визначення”
2. ДСТУ 4281.2004 „Заклади ресторанного господарства. Класифікація”
3. Архіпов В. В. Організація ресторанного господарства. [Текст]: Навч. Пос. / Архіпов В. В. – К.:Центр учбової літератури; Фірма «Інкос», 2007. – 280 с.
4. Богушева В. И., Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания. [Текст] / Богушева В. И. — М.:, Феникс, 2008 – 253 с.
5. Пятницкая Н. А. Организация производства и обслуживания в общественном питании [Текст]: практикум / Н. А. Пятницкая. — Киев : Вища шк., 1990. — 271 с.
6. Усов В. В. Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания [Текст]: Учебник / Усов В. В. — М.: Фитон+, 2004. – 144 с.
Додаткові:
Аграновский А. Д. Организация производства и обслуживания в общественном питании. [Текст] Уч. Пособие для техникумов./ Аграновский А. Д. – М., 1990. Ванукевич А. С. Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания. [Текст]/ Ванукевич А. С.– М.: Экономика, 1989.