Глосарій
Забійна тварина: Сільськогосподарська або промислова тварина, призначена для забою.
Харчовий продукт забою: Харчовий продукт, отриманий у результаті переробки забійної тварини, підданої забою в промислових умовах.
М’ясний інгредієнт: Складова частина рецептури харчового продукту яка є харчовим продуктом забою або харчовим продуктом, отриманим у результаті переробки продуктів забою.
Нем’ясний інгредієнт: Складова частина рецептури харчового продукту, що є харчовим
М’ясний продукт: Харчовий продукт, виготовлений з використанням або без використання нем’ясних інгредієнтів, у рецептурі якого масова частка м’ясних інгредієнтів понад 60 %.
Мясовмісний продукт: Харчовий продукт, виготовлений з використанням нем’ясних інгредієнтів, у рецептурі якого масова частка м’ясних інгредієнтів понад 5 % до 60 % включно.
М’ясо-рослинній продукт: Мясовмісний продукт, виготовлений з використанням інгредієнтів рослинного походження, з масовою часткою м’ясних інгредієнтів у рецептурі понад 30 % до 60 % включно.
Рослинно-м’ясний продукт: Мясовмісний продукт, виготовлений з використанням інгредієнтів рослинного походження, з масовою часткою м’ясних інгредієнтів у рецептурі понад 5 % до 30 % включно.
Аналог м’ясного продукту: Харчовий продукт, аналогічний м’ясному продукту за органолептичними показниками, виготовлений за м’ясною технологією з використанням нем’ясних інгредієнтів твариного і/або рослинного, і/або мінерального походження, з масовою часткою м’ясних інгредієнтів у рецептурі не більше 5 %.
М’ясо: Харчовий продукт забою у вигляді туші або частини туші, що представляє сукупність м’язової, жирової, сполучної й кісткової тканини або без неї.
Безкісткове м’ясо: М’ясо у вигляді шматків різного розміру й маси довільної форми, що складаються з м’язової, сполучної і/або жирової тканини.
М’ясо на кості: М’ясо у вигляді шматків різного розміру й маси довільної форми, що складаються з м’язової, сполучної і/або жировий, і кісткової тканини.
Обвалене м’ясо: Безкісткове м’ясо із природним співвідношенням м’язової, сполучної і/або жирової тканини.
Жиловане м’ясо: Безкісткове м’ясо із заданим співвідношенням м’язової, сполучної й жирової тканини.
Триммінг: Безкісткове м’ясо від різних частин туши, отримане при відділенні великошматкових напівфабрикатів і/або продуктів з м’яса.
Яловичина:М’ясо, отримане в результаті переробки великої рогатої худоби, незалежно від статі, у віці від 8 міс. і старше.
Телятина:М’ясо, отримане в результаті переробки телят, незалежно від статі, що одержували підгодівлю, у віці від 3 міс до 8 міс.
Молочна телятина: М’ясо, отримане в результаті переробки телят, випоєних молоком і які не одержували підгодівлю, незалежно від статі, у віці від 14 днів до 3 міс.
Свинина:М’ясо, отримане в результаті переробки свиней будь-якої статі й віку, живою масою понад 8 кг.
М’ясо поросят:М’ясо, отримане в результаті переробки поросят, незалежно від статі, живою масою від 4 до 8 кг.
М’ясо хрячков:М’ясо, отримане в результаті переробки невихолощених самців свиней, живою масою до 70 кг включно.
Баранина:М’ясо, отримане в результаті переробки овець, незалежно від статі, у віці від 4 міс і старше.
Ягнятина:М’ясо, отримане в результаті переробки ягнят, незалежно від статі, у віці від 14 днів до 4 міс.
Козлятина:М’ясо, отримане в результаті переробки кіз, незалежно від статі, у віці від 14 днів і старше.
Конина: М’ясо, отримане в результаті переробки коней, незалежно від статі, у віці від одного року й старше.
Лошатина: М’ясо, отримане в результаті переробки лошат, незалежно від статі, у віці від 14 днів до одного року.
Верблюжатина: М’ясо, отримане в результаті переробки верблюдів, незалежно від статі, у віці від 14 днів і старше.
Буйволятина: М’ясо, отримане в результаті переробки буйволів, незалежно від статі, у віці від 3 міс і старше.
М’ясо телят буйволів: М’ясо, отримане в результаті переробки буйволенят, незалежно від статі, у віці від 14 днів до 3 міс.
Оленина: М’ясо, отримане в результаті переробки оленів, незалежно від статі, у віці від 14 днів і старше.
М’ясо промислової тварини: М’ясо, отримане в результаті переробки промислової тварини незалежно від виду, статі й віку.
Парне м’ясо:М’ясо, отримане безпосередньо після забою й обробки туш або напівтуш, що має температуру в товщі м’язів не нижче 35 0С.
Остигле м’ясо:М’ясо, отримане безпосередньо після забою й обробки туш, що має температуру в товщі м’язів не вище 12 0С, поверхня якого має скоринку підсихання.
Охолоджене м’ясо: Парне або остигле м’ясо, піддане охолодженню до температури в товщі м’язів від 0 0С до 4 0С, з незволоженою поверхнею, що має скоринку підсихання.
Підморожене м’ясо: Парне або остигле м’ясо, піддане холодильній обробці до температури в товщі м’язів на глибині 1см від мінус 3°С до мінус 5 0С, на глибині 6см від 00С до 2 0С. При зберіганні температура по всьому об’ємі повинна бути від мінус 2 0С до мінус 3 0С.
Заморожене м’ясо: Парне, остигле або охолоджене м’ясо, піддане заморожуванню до температури в товщі м’язів не вище мінус 8 0С
М’ясо глибокої заморозки: Заморожене м’ясо, що має температуру в товщі м’язів не вище мінус 18 0С.
М’ясний блок: М’ясо одного виду й найменування, сформоване у вигляді блоку певної форми й розміру.
Розморожене м’ясо (Нрк дефростоване м’ясо): Заморожене м’ясо, отеплене до температури в товщі м’язів не нижче мінус 1 0С.
Умовно придатне м’ясо: М’ясо, використання якого на харчові цілі допускається ветеринарною службою після знешкодження методом теплової або холодильної обробки.
Ви прочитали: "Глосарій – №1"Читати далі