У більш зробленій конструкції стерилізатора молоко за допомогою спеціального тефлонового диска розділяється на безліч дрібних потоків, що протягом 1,5-2 с. нагріваються парою до 125°С.
Пряме нагрівання продукту в сполученні з непрямим може бути здійснений і в пластинчастому апараті. Для цього в теплообмінних пластинах передбачена визначена кількість отворів 0 0,8-1,2 мм. При подачі, замість теплоносія пари з тиском, що перевищує тиск продукту на 0,05-0,1 МПа, одержують комбіноване нагрівання молока.
Стерилізація консервів як із протитиском,
Автоклави можуть бути вертикальні для стерилізації консервів у бляшаній і скляній тарі порою або у воді, і горизонтальні — для стерилізації консервів у бляшаній тарі парою.
У залежності від стану продукту, що стерилізується, розрізняють звичайні й ротаційні автоклави. В останніх продукт у процесі стерилізації безупинно переміщається в обертовому барабані, що значно поліпшує теплообмін, а отже, і ефективність всієї операції.
На відміну від автоклавів гідростатичні стерилізатори мають закінчений цикл теплової обробки продукту, при якому він не тільки нагрівається, але й охолоджується. Продуктивність таких апаратів значно збільшується за рахунок сполучення в них всіх операцій обробки консервів — попереднього нагрівання, стерилізації, попереднього й остаточного охолодження.
V. РОзрахунок
Приклад 1.Вибрати найточніші формули для розрахунку теплообмінника, показаного на рис. 1.1. Теплообмінник складається з двох труб – внутрішньої і зовнішньої. По внутрішній трубі тече молоко, і нагрівається від t1 = 10° С до t2 = 80° С. У кільцевому зазорі протитечією рухається гаряча вода з початковою температурою t г = 95 оС, а температура води на виході tв. Визначити довжину такого апарату залежно від швидкості течії молока і діаметру внутрішньої труби.
Рис.1.1. Схема теплообмінника
Рішення
Середня температура молока по довжині апарату:
З таблиць вибираємо тепло-фізичні константи: теплоємність с = 3940 дж/(кг*град), теплопровідність вт/(м*град), густина q = 1,019 кг/м3, в’язкість = 0,96 *10-3 н*сек/м3, критерій Прандтля Pr = 6,1, коефіцієнт об’ємного розширення = 4,2*10-4.
Температура гарячої води на виході з апарату при n = 3 визначається по формулі:
Середня температура води:
Поправка на напрямок теплового потоку за формулою:
Критерій Рейнольдса для молока
Для вибору формул можна прийняти І нехтувати термічним опором тонкої металевої стінки, тоді загальний коефіцієнт теплопередачі визначається по формулі
Цю умову легко здійснити при водяному обігріві за рахунок зміни перетину кільцевого зазору.
При температура стінки:
Різниця температур між стінкою і молоком:
Град.
Критерій Прандтля при температурі стінки:
.
Критерій Грасгофа:
Коефіцієнт тепловіддачі по формулах :
По II.1:
По II.2:
По II.3:
По II.4:
По II.5:
По II.6:
По II.7:
Температурний параметр:
При довжина труби визначається за рівнянням:
Ви прочитали: "Зразок виконаноі контрольноі роботи коментар до виконаноі роботи – №4"Читати далі