mi band mi band

Подача солодких страв борошняних кулінарних та кондитерських виробів

СРС 3.

Подача солодких страв, борошняних кулінарних та кондитерських виробів

Правила подачі солодких страв.

Правила подачі борошняних кулінарних та кондитерських виробів.

Правила подачі фірмових десертів

Перед подачею солодкого зі стола забирають всю зайву посуд, а також залишки хліба, порожні пляшки і т. п.

Холодні солодкі страви – киселі, компоти, муси, морозиво – подають у скляних або мельхіорових вазочках (креманках) або у склянках (киселі, компоти); салати з апельсинів

mi band mi band
або мандаринів – у скляних салатниках або вазочках; заморожені пунші – в стаканах конічної форми або чайних чашках.

Гарячі солодкі страви подають різному: кашу манну з фруктами (гур’євську), рисову і ін. – в мельхіорових або алюмінієвих сковородах; пудинги порціями – на десертних тарілках, а в цілому вигляді – на круглих мельхіорових або порцелянових блюдах; соус – окремо до соуснику; суфле подають в мельхіорової або алюмінієвої сковороді, молоко до суфле – в молочнику.

Фруктові салати готують із суміші консервованих чи свіжих плодів і ягід. Для приготування салату із апельсинів беруть очищені від шкірки та зерен апельсини нарізають шматочками, посипають цукром, охолоджують. Перед подачею шматочки поливають коньяком і зверху із кондитерського мішку випускають на них збиті вершки. Подають фруктові салати в скляних креманках, які ставлять на десертні тарілки; їдять десертною ложкою.

Полуницю, малину, ожину приносять до столу в вазах чи креманках з десертною ложкою для розкладання. Стіл попередньо сервірують десертною тарілкою та десертною ложкою. Вазу чи креманку з ягодами ставлять праворуч. До ягід можна подати цукрову пудру в розетці чи креманці з чайною ложкою.

Подача солодких страв борошняних кулінарних та кондитерських виробівКавун промивають кип’яченою водою, обсушують рушником і нарізають уздовж плоду на сегменти. При відпуску сегменти додатково надсікають ножем впоперек на шматки товщиною 2 см. Зерна не видаляють. Подають на десертних тарілках. Стіл сервірують десертним прибором (ножем і виделкою). Окремо в розетці чи креманці подають цукрову пудру; розкладають чайною ложкою.

Тістечка та торти, які попередньо розрізають на порції, подають в низькій фарфоровій вазі чи вазі “плато” на різній паперовій серветці. Тістечка розкладають кондитерськими щипцями, торти – лопаткою. На стіл ставлять мілкі десертні тарілки. При подачі тістечок і тортів з твердою глазур’ю використовують десертні ніж та виделку, а при подачі тістечок і тортів з м’якою глазур’ю – трьохріжкову виделку.

Контрольні питання

1. Якими є особливості подачі фірмових гарячих солодких страв?

2. Якими є особливості подачі фірмових холодних солодких страв?

3. Якими є особливості подачі фірмових борошняних кулінарних виробів?

4. Вкажіть особливості подачі фірмових кондитерських виробів.

5. Вкажіть особливості подачі фірмових десертів.

Література

1. Богушева В. И., Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания. [Текст] / Богушева В. И. – М.:, Феникс, 2008 – 253 с.

2. Пятницкая Н. А. Организация производства и обслуживания в общественном питании [Текст]: практикум / Н. А. Пятницкая. – Киев : Вища шк., 1990. – 271 с.

3. Усов В. В. Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания [Текст]: Учебник / Усов В. В. – М.: Фитон+, 2004. – 144 с.

Ви прочитали: "Подача солодких страв борошняних кулінарних та кондитерських виробів"
Читати далі

mi band mi band
Прокрутити вгору