mi band mi band

Контроль виробництва та якості консервованих шкір жирів кормового борошна клею желатину обладнання та прилади лабораторіі – №2

При обробці топлених жирів антиокислювачами і зберіганні їх і діжках, ящиках, при температурі Контроль виробництва та якості консервованих шкір жирів кормового борошна клею желатину обладнання та прилади лабораторіі25°С до 12 місяців, при температурі –5…-8°С і нижче до 24 місяців.

Контроль Якості жирів при температурі 0…-5°С проводять не рідше одного разу

mi band mi band
в місяць; при температурі –5…-8 °С і нижче – через 3 місяці зберігання; при температурі не більше -12°С – не рідше одного разу у півроку.

Якість Харчових жирів встановлюють на основі органолептичної оцінки і хімічного аналізу. Органолептична оцінка якості харчових жирів включає: визначення кольору, запаху, смаку, консистенції і прозорості. Фізико-хімічна оцінка якості жирів включає:

– визначення масової частки вологи;

– кислотного числа;

– глибини окислювального псування жирів (по перекисному числу і по реакції з нейтральним червоним).

В залежності від виду та складу сировини, виробляють м’ясокісткове, м’ясне, кров’яне, кісткове борошно, борошно із гідролізованого пір’я, кормову добавку із рогокопитної сировини, тваринні кормові і тваринні технічні жири.

При надходженні сировини контролюють його якість (визначають вид, склад), сортирують і визначають наявність домішок, забруднень. При підготовці сировини до переробки його в залежності від виду подрібнюють, зневоднюють (шерстне), зневоложують кров’яні продукти, знежирюють (жирові).

При проведення теплової обробкиКонтролюють умови її проведення; якість та дозування сировини. Якість готової продукції залежить від температури і тиску в робочому просторі котла та тривалості кожної із фаз.

Далі В сухій знежиреній шкварці контролюють ступінь її охолодження, подрібнення, просіювання і видалення металевих сумішей.

Далі Контролюють умови і якість пакування, маркування і зберігання. Оцінка якості кормового борошна базується на результатах хімічного складу (масової долі вологи, жиру, білку, золи, клітковини), органолептичних показників (запаху і зовнішнього вигляду), величини помолу і кількості домішок.

При хімічному дослідженні технічного жиру визначають масову частку вологи, неомилених речовин, і речовин нерозчинних в ефірі, температуру загустіння жирних кислот, кислотне число.

Сировина, що направляється на виробництво желатину і клею, повинна бут без забруднень не мати ознак гнилісного псування; свиняча шкура повинна бути звільнена від щетини.

Вхідний контроль сировини і допоміжних матеріалів при виробництві клею і желатину передбачає перевірку супровідної документації і вибіркове визначення їх якісних показників на відповідність до встановлених вимог.

В ході операційного контролюПеревіряють дотримання регламентних умов і режимних параметрів проведення всіх стадій технологічного процесу.

Оцінка якості харчового желатинуЗасновується на органолептичних показниках (зовнішнього вигляду, кольору, розміру частинок, запаху, смаку) і фізико-хімічних показників (масової частки вологи, золи, сірчанистої кислоти, міді, в’язкості і прозорості гелю) температури плавлення гелю і тривалості його розчинення; вмісту свинцю, миш’яку, сторонніх домішок.

Оцінка якості кісткового клеюЗаснований на органолептичних показниках (зовнішнього вигляду, кольору) і фізико-хімічних показників (масової частки вологи, золи, умовної вологості. Стійкості проти загнивання, пінеутворення, міцності склеювання деревини).

Показники якості харчового желатину і фізико-хімічні показники кісткового клею

Показники

Сорт

Вищий

І

ІІ

ІІІ

Харчовий желатин поділяється на І, ІІ. ІІІ сорти

Зовнішній вигляд

Дрібні пластинки, гранули, крупинки або порошок

Колір

Від безкольорового до світло-жовтого

Від світло-жовтого до жовтого

Розмір частинок, мм, не більше

10

10

10

Запах і смак

Без стороннього запаху і смаку

Продовження табл.

Показники

Сорт

Вищий

І

ІІ

ІІІ

Масова частка вологи, %, не більше

16

16

16

Масова частка золи (в перерахунку на абсолютну суху речовину), %, не більше

2

2

2

Умовна в’язкість 10% розчину желатину, градуси Енглера, не менше

3

2,7

2,3

Прозорість 5% розчину желатину, % не менше

38

26

24

Прозорість студенцю з масовою часткою желатину 10% (в перерахунку на абсолютно сухий зневоднений желатин), г, не менше

1100

900

700

Температура плавлення студенцю з масовою часткою желатину, 10% (в перерахунку на абсолютно сухий зневоднений желатин), градуси, не нижче

32

30

27

РН 1% розчину желатину

5…7

5…7

5…7

Тривалість розчинення, хв, не більше

25

25

25

Масова частка сірчанистої кислоти ( в перерахунку на О2), млн –1 мг/кг, не більше

0,075

0,075

0,075

Масова частка міді, мг на 1 кг желатину, не більше

30

30

30

Вміст свинцю

Не допускається

Вміст сторонніх домішок

Не допускається

Вміст миш’яку

Сліди

Кістковий клей загального користування

Масова частка вологи, %, не більше (крім галерти)

17

17

17

17

Масова частка вологи в галерті, %, не більше

59

59

59

59

Масова частка золи (в перерахунку на абсолютну суху речовину), відсоток не більше

3

3

3

3,5

Умовна в’язкість 15% розчину клею, градуси Енглера, не менше

2,5

2,2

2

1,8

Ви прочитали: "Контроль виробництва та якості консервованих шкір жирів кормового борошна клею желатину обладнання та прилади лабораторіі – №2"
Читати далі

mi band mi band
Прокрутити вгору