mi band

Внтп — апк -260перша частина — №8

При відсутності санітарної бойні (камери), забій хворих тварин допускається в цеху

Первинної переробки худоби в спеціально відведені дні або наприкінці зміни після забою здорових тварин з видаленням із цеху всіх туш й інших продуктів забою здорової худоби. Після закінчення переробки хворих тварин, приміщення цеху, використане устаткування, інвентар, виробничу тару, цехові транспортні засоби піддають санітарній обробці й дезінфекції.

10.32 До складу бази передзабійного утримання худоби входять також: залізнична й

Автомобільна платформи з загонами, що мають навіси для прийому, ветеринарного огляду й термометрії худоби; будівля (навіс) для передзабійного утримання тварин; контора бази з приміщеннями для провідників і гонщиків худоби з дезінфекційною камерою для санітарної обробки їхнього одягу й побутових приміщень; площадка для гною й каниги; пункт санітарної обробки автотранспорту й інвентарю, що використовується при транспортуванні забійних

Тварин.

10.33 При розміщенні в одиному блоці карантинного відділення й ізолятора, між ними

Повинен бути тамбур, у якому встановлюють шафи для спецодягу робітників, умивальник, бачок для дезінфекційних розчинів і дезінфекційний килимок для дезінфекції взуття.

10.34 Підлоги, стіни, годівниці, збірник гноївки, інше устаткування карантину й

Ізолятора повинна бути виконані з матеріалів, що легко піддаються дезінфекції, проведеної після звільнення приміщень від тварин. У карантині й ізоляторі не допускається використання годівниць, поїлок й іншого інвентарю, виготовленого з дерева. Територію карантину й ізолятор щодня очищають від гною й миють. Стічні води з карантину, ізолятора, санітарної бойні й пункту санітарної обробки автотранспорту перед спуском у загальну каналізацію пропускають через гноєвловлювач, грязевідстійник і знешкоджують у дезінфекторі (хлораторній установці),

10.35 Миття приміщень й устаткування санітарної бойні (камери) здійснюють,

при необхідності, протягом робочого дня, а дезінфекцію — в кінці роботи.

10.36 Ємність загонів для худоби, у які розвантажують забійних тварин, повинна відповідати їхній кількості, доставленій в одній автомашині або одному залізничному вагоні. Для худоби, що надходить гоном, загін повинен вміщувати тварин однієї партії середнього розміру.

10.37 Утримання худоби, в залежності від кліматичних умов, допускається в приміщеннях й у відкритих загонах під навісом. У кожному загоні повинна бути підлога із твердим покриттям, корита для водопою з підводкою води. Частина загонів повинна мати годівниці й пристрої для прив’язі тварин. Огорожа, ворота й запори в загонах повинні бути влаштовані так, щоб виключити можливість травмування тварин.

10.38 Приміщення й відкриті загони для утримання худоби щодня очищають від гною, який підлягає вивозу в гноєсховище.

Для видалення гною з багатоповерхових цехів передзабійного утримання худоби влаштовують спеціальний бункер із завантажувальними люками на кожному поверсі. Гнойова площадка під бункером повинна мати водонепроникне покриття. Гнойові спуски, бункер і площадка підлягають щоденному ретельному очищенню й промиванню, а при необхідності, і дезінфекції.

Видалення й знезаражування гною від тварин, хворих заразними хворобами, виконують у порядку, передбаченому Інструкцією з ветеринарної дезінфекції, дезінвазії, дезінсекції й дератизації, затвердженої Головним управлінням ветеринарії Міністерства сільського господарства.

10.39 Для збору каниги влаштовують канижні вежі або спеціальні приймачі з водонепроникною підлогою й стінками, із щільною, що закривається кришкою. Площадка навколо приймача повинна бути забетонована. Канигу з приймача вивозять обладнаним транспортом у спеціально відведене місце.

10.40 Транспорт для вивозу гною й каниги необхідно щодня ретельно промивати та дезінфікувати.

10.41 Біотермічне знезаражування гною проводять на спеціально обладнаних площадках, розміщення яких погоджують з територіальними органами державного ветеринарного нагляду й. установами санітарно-епідеміологічної служби.

10.42 Автомашини, що доставили на підприємство забійну худобу, після

Вивантаження тварин й очищення від гною підлягають обов’язковому миттю й дезінфекції в дезінфекційному промивному пункті або на спеціальній площадці, які розташовують на виїзді з території бази.

11 ТЕХНОЛОГІЧНІ ВИМОГИ ДО БУДІВЕЛЬНИХ РІШЕНЬ

11.1 Виробничі приміщення повинні забезпечувати проведення технологічних операцій відповідно до вимог нормативно-технічної документації на виробництво асортименту продукції, чинних будівельних та ветеринарно-санітарних норм.

Приміщення для виробництва харчової й технічної продукції повинні бути ізольовані один від одного.

На вході у виробничі приміщення необхідно поміщати килимки, змочені дезінфікуючим розчином.

11.2 У цехах, що виробляють харчові продукти і в приміщеннях санітарного блоку панелі стін і колони повинні бути облицьовані глазурованою плиткою або пофарбовані олійною фарбою світлих тонів на висоту не менше 2 м.

11.3 Поверхні стін, стелі, несучих конструкцій /колони, балки і ін./, а також дверних і віконних блоків у виробничих приміщеннях повинні бути гладкими.

11.4 Внутрішньоцехові трубопроводи відповідно до їх призначення повинні бути пофарбовані у встановлені відмітні кольори й утримуватися в чистоті.

11.5 У місцях руху підлогового транспорту колони повинні бути захищені від ушкоджень металевим аркушем на висоту 1 м, а в місцях руху підвісного транспорту — на висоту 2 м. Нижня частина дверей повинна бути оббита металевим аркушем на висоту 0,5 м.

11.6 Підлоги у всіх приміщеннях повинні бути без щілин і вибоїв і покриті водонепроникними матеріалами з ухилом у бік трапів, розташовуваних осторонь від робочих місць і проходів.

11.7 У виробничих приміщеннях /крім приміщень з кондиціюванням повітря/, незалежно від наявності вентиляційних пристроїв, передбачати відкривання вікон площею до 20 % від загальної площі віконних прорізів.

11.8 Для захисту від проникнення гризунів у приміщення зберігання сировини, виробництва та зберігання продуктів, передбачати огорожу із сітки з розмірами отворів 12 мм x 12 мм /сітка закладається під штукатурку стін на 10 см під підлогу і на 50 см вище від рівня підлоги/.

11.9. Для оздоблення поверхні будівельних конструкцій у виробничих приміщеннях застосовувати матеріали, які мають високу якість, стійкі до дії парів, газів, рідин, а також перепадів температур і легко піддаються санітарній обробці.

11.10 Побутові приміщення для працівників виробничих цехів підприємств м’ясної промисловості повинні бути обладнані за типом санпропускника.

11.11 До складу побутових приміщень повинні входити: гардеробні верхньої, домашньої, робочої й санітарної одежі, білизняна для чистого санітарного одягу, пральня, приміщення для прийому брудного санітарного одягу, душові, манікюрна, туалет, раковини для миття рук, пункт охорони здоров’я або кімната медогляду, приміщення для особистої гігієни жінок, сушарка для одягу й взуття, відповідно з Санітарними та ветеринарними вимогами до проектування підприємств м’ясної промисловості.

Гардеробні й душові для працюючих у холодильнику можуть бути розташовані в загальних побутових приміщеннях.

Для працюючих у санітарній бойні й цеху технічних фабрикатів влаштовують окремі побутові приміщення.

Не дозволяється розташовувати вбиральні, душові й пральні над приміщеннями харчових цехів, а також виробничими й складськими приміщеннями їдалень.

11.12 Гардеробні для робочого й санітарного одягу розташовують у приміщенні, ізольованому від гардеробних для верхнього й домашнього одягу.

11.13 Зберігання одягу робітників основного виробництва повинно виконуватися відкритим способом, для чого гардеробні побутових приміщень обладновувати вішалками або відкритими шафами й лавами, підставками для взуття.

11.14 Шлюзи перед убиральнями повиннні бути обладнані вішалками для санітарного одягу, раковинами для миття рук зі змішувачами гарячої й холодної води, милом, щітками, пристроєм для дезінфекції рук, електросушаркою рук або рушниками разового користування,

Унітази у вбиральнях варто встановлювати з педальним спуском, вбиральні-з дверима, які самі закриваються.

11.15 Стіни в душових облицьовують глазурованою плиткою на всю висоту, у гардеробних санітарної одежі, білизняній для видачі чистого одягу, у санітарних вузлах, у кімнаті гігієни жінок — на висоту 2,1 м, вище — фарбування емульсійними або іншими дозволеними барвниками до несучих конструкцій; в інших приміщеннях допускається фарбування або побілка стін.

Стелі в душових приміщеннях покриваються олійною фарбою; в усіх інших приміщеннях — вапняною побілкою; підлоги — керамічною плиткою.

11.16 Душові розташовувати між гардеробами і мати кількість душових сіток не менше 60 % від загальної норми максимальної чисельності працюючих в зміні.

11.17 Спеціалізовані цехи з виробництва дитячих продуктів харчування повинні мати окремі від загальнозаводських побутові приміщення.

11.18 Пункти харчування і медичного обслуговування приймати у відповідності з СНиП 2.09.04-87 «Административные и бытовые здания».

11.19 Підлога виробничих приміщань повинна бути не слизькою, кислотолугостійкою, не пропускати воду, мати рівну поверхню і відповідати вимогам СНиП 2.03.І3-88* «Полы»

11.20 В будівельних конструкціях будівель і споруд з переробки м’яса передбачати використання матеріалів, які дозволено застосовувати в будівництві органами державного санітарного нагляду.

11.21 Поточний ремонт приміщень варто робити при необхідності, але не рідше одного разу в 6 місяців. Побілку або фарбування стін і стель виробничих, побутових і допоміжних приміщень, як правило, виконуютьз одночасною їхньою дезінфекцією.

11.22 Корисні технологічні навантаження

Корисні технологічні навантаження приймати за таблицями 17.

Таблиця 17

Найменування приміщень

Корисні технологічні навантаження, кг

Примітка

На 1 м2 будівель-ної площі

На1 п. м. ко — рисної дов — жини підві-сної колії

На 1 м2 ярусу стелажа, вішал

1

2

3

4

5

1 Охолодження м’яса, субпродуктів, птиці

1.1 Камера охолодження м’яса

1.2 Камера охолодження субпродуктів:

1.2.1 на підвісній колії в ковшах

1.2.2 на підвісній колії на рамах

1.2.3 на наземних стелажах — візках

1.2.4 на наземних стаціонарних стелажах

1.3 Камера охолодження птиці

2 Зберігання охолоджених м’яса, субпродуктів, птиці

2.1 Камера зберігання охолодженого м’яса на підвісній колії

2.2 Камера зберігання охолоджених субпродуктів:

2.2.1 на підвісній колії в ковшах

2.2.2 на підвісній колії на рамах

2.2.3 на наземних стелажах — візках

2.2.4 на стаціонарних стелажах

2.2.5 на піддонах в ящиках

2.3 Камера зберігання охолодженої птиці

3 Заморожування м’яса, субпродуктів, птиці

3.1 Камера заморожування м’яса

3.2 Камера заморожування субпродуктів:

3.2.1 на підвісній колії в ковшах

3.2.2 на підвісній колії на рамах

3.2.3 на наземних візках — стелажах

3.2.4 на стаціонарних стелажах

3.3 Камера заморожування птиці

4 Зберігання замороженої ендокринно — ферментної сировини, пельменів, некондиційних вантажів

4.1 Камера зберігання замороженої ендокринно — ферментної сировини

4.2 Камера зберігання заморожених пельменів

4.3 Камера приймання та підморожуван-

Ня некондиційних вантажів

5 Виробництво ковбасних виробів, консервів

5.1 Камера накопичення м’яса на підвісній колії

5.2 Камера накопичення субпродуктів

5.2.1 на підвісній колії в ковшах

5.2.2 на підвісній колії на рамах

5.2.3 на наземних стелажах — візках

5.3 Камера розморожування м’яса

Реферати :

Вам буде цікаво:

mi band