Лекція 6. Санітарна обробка технологічного обладнання м’ясної промисловості.
План
1. Санітарна обробка обладнання для забою худоби.
2. Санітарна обробка обладнання для механічного розділення, перемішування, посолу.
3. Санітарна обробка обладнання для подрібнення, формування.
4. Санітарна обробка теплового обладнання і поточних ліній.
Конспект лекції
1. Транспортні засоби які доставляють тварин обробляють на спеціально обладнаній площадці. Після механічного очищення кузова
Трубопроводи і спуски для транспортування субпродуктів і кишок миють горячим 5%-ним розчином кальцинованої соди. Санітарну обробку трахеїв і розног проводять в мийному розчині вручну або в мийних машинах.
2. Конвеєри, столи, електропилки, обладнання для знімання шкір, Бокси по закінченню зміни очищують і миють за допомогою щіток горячим розчином (2%-ний кальцинованої соди, 45%-ний демпа). Санітарну обробку стрічкових пил проводять після кожних 4 год. експлуатації агрегату, а також в кінці зміни.
Дрібний інвентар (ножі, сікачі, мусати) після миття в мийно-дезинфікуючому розчині і ополіскуванню водою обробляють в стерилізаторах кип’ятінням або паром під тиском до температури 110° протягом 30 хвилин.
Прес Е8-ФОБ для отжиму м’ясної шквари миють щітками на довгих ручках. СанІтарна Обробка Жирового сепаратора проводять з повною розборкою і очищенням барабана один раз на тиждень. При санітарній обробці фаршемішалок в діжу наливають теплу воду і включають двигун протягом 5-7хв. для відмивання останків фаршу після чого діжу і лопасті промивають гарячою водою і знежирюють лужним розчином.
3. Санітарну обробку вовчка проводять розбирають з’ємні деталі виймають шнеки, ножі, решітки. Очищення мийка і знежирення виконують в передвижних ваннах
Для санітарної обробки кутерів його чашу наливають теплої води і машину включають на 5-10 хв. Після відмивання ножів і чаші теплою водою від залишків сировини її зливають, ополіскують і заповнюють лужним розчином і включають машину на 5-10 хв. Після знежирення чаші і ножів відпрацьований лужний розчин виливають через отвір на дні чаші, а машину промивають гарячою водою. Інвентар, посуд в ковбасних, кулінарних, консервних, цехах миють після кожної зміни.
Котлетні автомати після кожної зміни розбирають – знімають фаршепровод, бункер, відкривають дно сухарниць. Всі деталі очищують з теплою водою, а потім знежирюють гарячим лужним розчином.
4. Опалочні печі періодично, не рідше одного разу на тиждень, очищають скребками від сажі і миють гарячою водою із шлангу.
Лінію подрібнення і варки субпродуктів ИВС-300 промивають водою з паром, яка проходить через машини і фаршепроводи, очищує робочі поверхні машини і стінки фаршепроводу. Санітарну обробку проводять протягом 5хв.
Рекомендована література
1. Бередихин С. А.”Технологическое оборудование мясокомбинатов” М.2000 .
2. Пелеев А. И.Технологическое оборудование предприятий мясной промышленности-М.:Пищевая промышленость,1971.
Ви прочитали: "Санітарна обробка технологічного обладнання мясноі промисловості"Читати далі