Методичні вказівки
Щодо виконання курсового проекту
Для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня: бакалавр
Напрямку підготовки 6.0511701 «Харчові технології та інженерія»
Спеціальності «Технологія зберігання, консервування та переробки
молока» денної та заочної форм навчання
ЗМІСТ
Стор.
Завдання курсового проектування………………………………………………………………………………………4
Організація і вибір теми проекту………………………………………………………….………………………………4
Загальна
Зміст……………………………..………………………………………………………………………….……………………8
Вступ…………………………..……………………………………………………………………….………………………..8
Основна частина……………….……………………………………………………………..………………………………8
Характеристика асортименту, основної та додаткової сировини, яка використовується
При виробництві даного продукту……………………………………….…….………………………..……………8
Вибір способів виробництва, схема технологічних операцій……………………………………………..…….8
Продуктовий розрахунок……………………………………………………..………………………………………..9
Організація, схема і методи технохімічного, мікробіологічного та санітарного контролю
За ходом технологічного процесу при виробництві даного продукту…………………..……………….10
Графік організації технологічних процесів……………………………………………………….…………….…11
Розрахунок і підбір технологічного обладнання………………………………………………………………….12
Розрахунок площі цеху для виробництва продукту……………………………………………..…………..….13
Список літератури…………..…………………………………………………………………..…………………………..14
Додатки………………………………………………………………………………………………………………………..18
ЗАВДАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУВАННЯ
Курсове проектування – це самостійна творча робота навчального процесу на заключному етапі підготовки інженера-технолога.
До закінчення роботи над курсовим проектом студент повинен:
Знати: методику технологічного проектування; теорію і практику застосування різних технологічних режимів;характеристику сировини і готової продукції; призначення і улаштування окремих апаратів; компоновочне вирішення обладнання у приміщенні; основні будівельні норми і енергетичне забезпечення виробництва; міроприємства з охорони праці і захисту навколишнього середовища;основні економічні показники об¢єкту, що проектується.
Вміти: комплексно вирішувати питання технологічного проектування; чітко визначати мету проекту і способи її досягнення; приймати конкретні рішення; відповідати на всі теоретичні і практичні питання.
Відтворювати ескізи основного технологічного обладнання і основних елементів будівельних конструкцій;компонувати креслення обладнання приміщень; принципові схеми апаратурно-технологічного виробництва в об¢ємі проектного завдання; принципи технологічних і енергетичних розрахунків.
Курсове проектування формує у студента творче мислення, вміння розробляти конкретні питання технології молока і молочних продуктів, давати їм техніко-економічне обґрунтування; запобігає вмінню користуватись спеціальною літературою і удосконалює розрахунково-графічну техніку.
Виконуючи курсовий проект, студент використовує стандарти, технологічні інструкції, каталоги, типові проекти, будівельні нормативи і правила (СНіП).
Призначення методичних вказівок – допомогти студентам у виконанні курсової роботи. Ознайомити із загальними вимогами з оформлення роботи відповідно до вимог ЄСКД, не позбавляючи студентів самостійності й творчої ініціативи.
ОРГАНІЗАЦІЯ І ВИБІР ТЕМИ ПРОЕТУ
Курсовий проект є складовою частиною дипломного проекту.
Курсове проектування починається з вибору теми, оформлення технічного завдання на виконання проекту з графіком виконання роботи (додаток 2) і необхідних вихідних даних для виконання розрахунків.
Теми курсових проектів розробляються кафедрою з урахуванням перспектив галузі. Студентам надається можливість подавати власні пропозиції щодо тематики курсових проектів спочатку на розгляд викладача-керівника проекту, а потім на розгляд кафедри. Після того, як розгляд пропозицій студентів і затвердження тем відбулися, студенти можуть вибирати теми лише зі списку, затвердженого кафедрою. Тема курсового проекту, що закріплена за студентом, реєструється у журналі.
Курсовий проект виконується поетапно відповідно до графіка виконання його розділів.
ЗАГАЛЬНА СТРУКТУРА КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
Курсовий проект складається з розрахунково-пояснювальної записки об¢ємом 30…40 сторінок друкованого тексту з одного боку білої бумаги формату А 4 (297 х 210 мм) в редакторі MS Word (шрифт – TimesNew Roman, кегель – 14, стиль – звичайний, інтервал між строками – 1,5, поля: ліве – 20 мм, праве – 10 мм, зверху і знизу – 20 мм, абзаці у тексті виділяють рівними 15…17 мм, у рамці. Повна сторінка повинна містити 30 строчок. Нумерація сторінок наскрізна, починаючи із сторінки завдання на курсове проектування, яка не нумерується) і графічного матеріалу, який виконано на електронному носії.
У склад графічної частини входять:
· план цеху підприємства;
· схема технологічних процесів виробництва продуктів;
· технологічна схема виробництва продуктів у апаратурному оформленні (у трьохмірному вимері);
· об¢єднаний графік організації технологічних процесів і роботи обладнання.
Розрахунково-пояснювальна записка проекту включає в собі слідуючи розділи:
· Титульний лист;
· Завдання на проектування;
· Зміст;
· Вступ;
· Основна частина;
· Список використаної літератури;
· Додатки, специфікація до креслень.
В пояснювальній записці необхідно дотримуватись чіткої рубрикації арабськими ціфрами розділів і підрозділів у відповідності із змістом.
Всі формули, що наведені у записці, нумеруються з правого боку арабськими цифрами у круглих дужках. Нумерація наскрізна за розділами. Значення символів і коефіцієнтів, що входять у формули, повинні бути наведені під формулою. Значення кожного символу приводять з нової строки в послідовності, що наведена у формулі. Першу строку починають зі слова “де” без двокрапок після нього.
Ілюстрації, які знаходяться у записці, називають рисунками. Кожний рисунок повинен мати підрисунковий текст і порядковий номер. Посилання на рисунки у тексті приводять у круглих дужках.
Цифорвий матеріал оформлюють у вигляді таблиць. Кожна таблиця повинна мати тематичний заголовок і порядковий номер, наприклад:
Таблиця 4.1 – Сводна таблиця продуктового розрахунку.
Записку пишуть з використанням глаголів першого лиця множини:“приймаємо”, “допускаємо”, або без глаголів:“приймається”, “допускається”, “прийнято”.
У тексті записки обов¢язково дають посилання в квадратних дужках на використане літературне джерело.
ЗМІСТ
Зміст розташовують безпосередньо після титульного листа. До змісту включають вступ, послідовно перелічені назви всіх розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів (якщо вони мають заголовки) пояснювальної записки, висновки, список використаних літературних джерел і назви додатків (якщо вони є), номери сторінок на яких вони розміщені. У змісті перелічують номери й назви листів графічної частини, що роздруковані з електронних носіїв.
1. ВСТУП
Текст записки починається зі вступу, в якому надають стислу характеристику проекту, вказують основну мету та задачі курсового проекту, принципи проектування, отримані результати. При формуванні мети курсового проекту слід вважати на те, що вона повинна бути у відповідності до теми даного проекту і чітко вказувати, що саме вирішується в даній роботі.
2. ОСНОВНА ЧАСТИНА
В основну частину пояснювальної записки входять наступні розділи:
· Характеристика асортименту, основної та додаткової сировини, яка використовується при виробництві даного виду продукту;
· Вибір способів виробництва, схема технологічних операцій (докладний опис кожної операції у пояснювальній записці, креслення);
· Продуктовий розрахунок;
· Організація, схема і методи технохімічного, мікробіологічного та санітарного контролю за ходом технологічного процесу при виробництві даного продукту;
· Графік організації технологічних процесів;
· Вибір основного технологічного обладнання і його коротка характеристика (зведена таблиця);
· Розрахунок площі цеху для виробництва продукту.
2.1 Характеристика асортименту, основної та додаткової сировини, яка використовується при виробництві даного виду продукту
У пояснювальній записці дають характеристику сировини і коротко описують вимоги ДСТУ на молоко-сировину. При прийманні молокопереробним заводом вершків описують вимоги до вершків за діючою технічною документацією.
Коротко описують характеристику харчових, смакових і ароматичних наповнювачів, які використовуються при виготовленні молочних продуктів.
2.2 Вибір способів виробництва, схема технологічних операцій
При виборі способу виробництва повинні бути передбачені: найбільш повні механізація і автоматизація виробництва; використання потокових ліній; отримання продукту високої якості; зниження виробничих втрат; максимальна ізоляція продукту від навколишнього середовища для недопущення повторного обсіменіння продуктів сторонньою мікрофлорою; надійна тара для зберігання готових продуктів.
Ви прочитали: "Методичні рекомендаціі та вказівки щодо виконання курсових проектів – №1"Читати далі