7. Особливості національно-культурного розвитку українських земель у 1920-х – 1930 – х рр.
1. Мета роботи: ознайомити студентів з особливостями національно-культурного розвитку українських земель у 1920-х – 1930 – х рр., з’ясувати вплив політичних процесів на розвиток української культури.
Студент повинен знати: зміст національно-культурної політики радянської влади та її основні напрями, здобутки діячів вітчизняної науки, літератури та мистецтва в умовах політики коренізаціі, причини
Студент повинен уміти: аналізувати основні політичні та культурні явища, орієнтуватися в напрямах та стилях літератури, мистецтва.
2. Типові завдання:
Завдання 1. Політика коренізаціі та її вплив на розвиток культури.
Пригадайте, коли і чому було започатковано політику коренізаціі. Слід пам’ятати, що вона включала два основні напрями: українізацію та культурно-освітню роботу у середовищі національних меншин. Визначте напрями політики українізації.
Завдання 2. Розвиток освіти і науки.
Визначте основні типи навчальних закладів та особливості розвитку освіти в умовах українізації. Розкрийте проблеми та досягнення української освіти. Охарактеризуйте основні здобутки вітчизняних вчених.
Завдання 3. Основні літературні течії 20- х 30- х років в Україні та їх представники.
Проаналізуйте основні літературні течії 20- х 30- х років в Україні. Особливу увагу слід приділити літературній дискусії 1925 – 28 рр. та її впливу на розвиток літератури і мистецтва. Визначте найбільш відомих представників нових літературних течій: неокласицизму, символізму, неоромантизму.
Завдання 4. Мистецтво України в 20 – х – 30 – х рр. ХХ ст. (театр, музика, живопис).
Охарактеризуйте основні тенденції розвитку мистецтва в умовах політики українізації. Назвіть представників театрального, музичного, образотворчого мистецтва. Визначте особливості їх творчості.
3. Питання для самоконтролю:
1. В чому полягала сутність політики українізації та який вплив вона справила на розвиток культури?
2. В чому сутність «теорії боротьби двох культур»?
3. Як змінилась політика у сфері культури в 1930-х рр..?
4. Який творчий метод утвердився в радянській культурі починаючи з 1930-х рр..?
5. Яка сторінка національної культури увійшла в історію під назвою «Розстріляне відродженн»?
Ви прочитали: "Особливості національно-культурного розвитку укранських земель"Читати далі