mi band mi band

Організація обслуговування закордонних туристів

Лекція 7

Організація обслуговування закордонних туристів

План лекції

1. Особливості обслуговування зарубіжних туристів.

2. Види зарубіжного туризму.

1. Особливості обслуговування зарубіжних туристів.

Особливості харчування народу залежать від його історичного та економічного розвитку, географічного положення країни, звичаїв віросповідання. Зрозуміло, що в меню народів, які живуть на березі моря чи океану, значне місце будуть займати риба і продукти моря, а в меню народів, які живуть у лісостепових районах, пріоритетними будуть продукти тваринництва.

Слід враховувати, що більшість людей в усіх країнах світу харчуються три рази на день.

Туристи з Польщі люблять ситний сніданок, угорці – легкий обід, але інші полюбляють ситний обід. Ситна вечеря прийнята у угорців, чехів, англійців і французів, а поляки і італійці вживають легку вечерю.

Пропонуючи іноземним туристам ті чи інші страви, слід враховуватиНа тільки особливості кухонь зарубіжних країн, але й способи обробки продуктів, заправки страв спеціями і приправами, сполучення продуктів з соусами і гарнірами і т. п.

Англійці люблять м’ясні натуральні страви, птицю, рибу і рибні гастрономічні товари. Рибу і овочі приймають переважно у вареному вигляді, а м’ясо – в запеченому чи обсмаженому на вугіллі чи сковорідці. Вони залюбки їдять овочеві салати, картоплю смажену, картопляне пюре, вівсяну кашу. Традиційним є страви із яєць, пудинги, сандвічі, канапе. Люблять чай, п’ють його звичайно солодким з молоком.

У американців і канадців значне місце займають в харчуванні готові консервовані кулінарні вироби, напівфабрикати і напої. Широко використовують сандвічі та сосиски. Національний напій – кава. Національний напій. При обслуговуванні американських туристів слід знати, що вони не люблять гарячої їжі. Сметану до страв треба подавати окремо, а напої сильно охолодженими.

Араби вживають баранину, козлятину, птицю, бобові, зернові, овочі свіжі і консервовані, фрукти, горіхи. Значне місце в їх харчуванні займають страви із риби, яєць, кисломолочні продукти, особливо сир, який нагадує бринзу. У великій кількості використовують цибулю, часник, оливки, перець чорний і червоний, корицю, ароматичні страви. Готують їжу на оливковій олії. Напої – чай, кава, кип’ячена вода з льодом, різноманітні соки. Багато пшеничного хліба з прісного тіста (лаваш, чурек).

Болгари вживають дуже багато овочів (свіжих, маринованих), фруктів, спецій і приправ (оцет, томатні гострі соуси, червоний і чорний перець), яловичину, баранину, птицю і дуже мало – свинину. Рибу їдять у смаженому чи запеченому вигляді. Для приготування страв у великій кількості використовують часник, цибулю, кріп, петрушку, яйця, сметану, сир, молоко. Їдять тільки пшеничний хліб. П’ють каву чорну або по-східному.

Угорці люблять гостру їжу, широко використовують сметану. Другі страви готують на свинячому салі, і їдять з ними салати із маринованих овочів, які подають окремо. Люблять страви з яловичини, нежирної свинини, субпродуктів, річної риби, страви із макаронних виробів, пироги з ягодами і сиром, посипані цукровою пудрою. Вживають багато рідини і їдять тільки пшеничний хліб.

Італійці широко використовують у їжу макаронні вироби. До макаронів подають масло, тертий сир, різноманітні соуси. Гарнір – овочі, в тому числі пряні. Люблять страви із натурального м’яса, м’ясні страви з соусами, страви із нерибних морепродуктів, сир, маслини, свіжі фрукти, бісквітні торти і тістечка, морозиво. Після десерту їдять сир і п’ють чорну каву.

Індія – країна переважно вегетаріанців. Вживають велику кількість спецій, прянощів, приправ, соусів. Мусульмани не вживають свинини, але люблять баранину та козлятину. А індуси не їдять яловичини. Їжа складається для більшості із продуктів рослинного походження, рис, бобові, овочі, молоко і молочні продукти, яйця, солодощі, морозиво, фрукти, варення, фруктові соки і фруктову воду. Улюблений напій – міцний гарячий чай.

Мешканці В’єтнаму, Бірми, Таїланду, Індонезії та Філіппін в основному харчуються рисом і рибою, м’ясом, овочами, фруктами, під різноманітними соусами. Широко використовують у їжу раків, крабів, лангустів, креветок. Із гарячих напоїв обирають чай, а із холодних – фруктову воду і фруктово-ягідні соки.

Китайці готують страви на рослинній олії і курячому жиру з застосуванням ферментативних соусів і спецій. Переважають нерибні морські продукти (медузи, креветки, трепанги, каракатиці та ін.) і рослинні (соя, паростки бамбуку, рис, лотос). Найбільш розповсюдженим напоєм є чай. Його заварюють крутим кип’ятком в фарфорових чайниках чи безпосередньо в чашках. Зелений чай п’ють дуже гарячим, без цукру.

Китайці завершують обід бульйоном.

Обов’язкова умова при організації харчування китайців – дуже швидка подача страв.

Корейці люблять азу, гуляш, бефстроганов, шашлики, овочеві страви, заправлені рослинною олією, перцем і цибулею, мариновані овочі, соління. Їдять багато пшеничного хліба. Із напоїв люблять пиво та охолоджену кип’ячену воду. Супи подають на сніданок, обід, вечерю. На гарнір використовують рис, і макарони, а в якості десерту – фрукти, кавуни, виноград.

Кубинці в великій кількості вживають червоний і чорний перець, лавровий лист, корицю, гострі соуси, томатну пасту, оцет, майонез і дуже обмежено – сіль. У кубинській кухні широко використовуються свинина, яловичина, птиця, риба та морепродукти (краби, лангусти).

М’ясо подають переважно у тушкованому вигляді з гострими соусами. Рибу, смажать, готують із неї котлетну масу.

Кубинці люблять яйця, страви і гарнір із рису, солодкі страви і фрукти. Фрукти їдять на сніданок, обід, вечерю. З напоїв на Кубі п’ють каву, мінеральну і фруктову воду, соки. Хліб вживають тільки пшеничний.

2. Види зарубіжного туризму.

Громадяни різних країн приїжджають в Україну на відпочинок, для ділових зустрічей, переговорів, участі в конгресах, фестивалях, спортивних змаганнях, на лікування і т. д.

Тури (путівки) на обслуговування іноземних туристів продаються різними туристичними агентствами, фірмами нашої країни, а також через туристичні фірми, транспортні компанії за кордоном. У путівки включають повністю або частково наступні послуги: проживання в готелях, кемпінгах, мотелях; автотранспорт для зустрічей і проводів в аеропортах, на залізничних вокзалах, у морських і річкових портах; надання харчування, організацію екскурсій, послуги гідів-перекладачів і носіїв.

Іноземні туристи подорожують групами та індивідуально. У залежності від мети подорожі, характеру та обсягу. Види іноземного туризму та характер послуг, що надаються, наведено в таблиці 7.1.

ТаблицЯ 7.1 – Види іноземного туризму та характер послуг, що надаються

Вид туризму

Вид транспорту

Характер послуг, що надаються

Розміщення

Харчування

Інші види послуг

Звичайний туризм

Залізничний, повітряний

В готелях

В ресторанах при готелях

Відвідування міст, екскурсії

Туризм з метою лікування

Теж саме

В санаторіях

В готелях

В їдальнях санаторіїв

В ресторанах за лімітом для іноземних туристів

Лікування

Туризм з метою відпочинку

Теж саме

В будинках відпочинку

В готелях

В їдальнях будинків відпочинку

В ресторанах за лімітом першого класу

Екскурсії

Автомобільний туризм

Автомашини, автобуси

В готелях, в мотелях

В ресторанах

Екскурсії

Круїзний туризм

Судна:

Іноземних фірм,

Вітчизняні

На суднах

На судах

На суднах

Надається за лімітом

В пунктах стоянок екскурсії

Контрольні питання

1. Від чого залежать особливості харчування народу?

2. Які страви та напої варто запропонувати англійським туристам?

3. Які страви та напої варто запропонувати німецьким туристам?

4. Які страви та напої варто запропонувати італійським туристам?

5. Які страви та напої варто запропонувати японським туристам?

6. Які страви та напої варто запропонувати арабським туристам?

7. Які страви та напої варто запропонувати туристам з Філіппін та Бірми?

8. Які страви та напої варто запропонувати туристам з Китаю?

9. Які є види зарубіжного туризму в Україні?

Література

1. Богушева В. И., Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания. [Текст] / Богушева В. И. — М.:, Феникс, 2008 – 253 с.

2. Усов В. В. Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания [Текст]: Учебник / Усов В. В. — М.: Фитон+, 2004. – 144 с.

mi band