Лекції 3. Обладнання для формування – 4 год.
План
1. Гідравлічні шприці. Призначення, устрій, принцип дії.
2. Вакуумні двохцівочні шприці. Призначення, устрій, принцип дії.
3. Котлетний автомат. Призначення, устрій, принцип дії.
4. Пельменні автомати.
4.1. Дозувально формовочний автомат АФРМ-8000. Призначення, устрій, принцип дії.
4.2. Машина для формування м’ясних хлібів ФФ2Х. Призначення, устрій, принцип дії.
5. Поточні машини для формування м’ясопродуктів.
Конспект лекції
1. Гідравлічний шприц
Шприц ГШУ-2 обладнаний вертушкою яка має два кінці для надівання паралельно на дві цівки. В той час коли через одну цівку шприцюють фарш на другу одівають оболонку. Потім вертушку повертають і цівка з надітою оболонкою установлюється при горизонтальному положенні вертушки. Якщо її поставити в вертикальне положення фарш поступати не буде. Цівки переключаються краном, які установлені на фаршевому патрубку.
2. Вакуумування при шприцюванні проводиться з метою виділення повітряних бульбашок які попадають в фарш після змішування і подрібнення. Використовують одно і двох цівочні вакуумні шприці безперервної дії.
Шприц вакуумний ФШ2-ЛМ – двохцівочний, продуктивність 1200 кг/год. Основні вузли: станина, вакуумна головка, бункер, масляний бак, педаль, електродвигун, шнеки. Шнеки обертаються назустріч один одному. Включення приводу шнеків за допомогою педалі (ножне).
Фарш загружається в бункер звідти шнеками подається в трубопровід і далі Цівку. Перед включенням на цівку надівається оболонка закріплена з однієї сторони шпагатом або Кліпсою. По мірі наповнення оболонка переміщується вдовж цівки. При досягненні необхідної довжини батону оператор виключає привод шнеків і перев’язує оболонку з другої сторони.
Наявність вакуумної системи дозволяє використовувати дані шприці для виробництва високоякісних ковбасних виробів.
3. Автомат котлетний призначений для дозування фаршу і формування котлет. Маса котлети 50, 75, 100 г. Основні вузли: корпус, загрузочний циліндр, стіл, поршень, диск, регулятор, привод, шестилопасний винт, скребок. Вмістимість загрузочного бункера 20л.
Завантажений в циліндр м’ясний фарш подається гвинтом в формовані отвори столу, після чого отформовані котлети (круглі) поршнями подаються на його поверхню, де їх направляє в посипані сухарною мукою лотки.
4. Пельменні автомати СУБ-2-67 і П6-ФПВ призначені для приготування пельменів із тіста і м’ясного фаршу.
Основні вузли: конвеєр, барабан, барабан для муки, станина, шнеки, здвоєний бункер, рама конвеєра, опорний та натяжний ролик.
4.1. Дозувально-формовочний автомат АФМР-8000 призначений для виготовлення шніцелів, біфштексів, котлет, биточків, тефтелей із фаршу, укладання їх на лотки панірування. При обертанні формуючого барабана під дією фаршу проходить наповнення надпоршневого простору. Поршні видавлюють вироби які попадають на лотки (15 лотків). На лоток укладується 15 шніцелів або біфштексів, 24 котлети, 54 тефтелі. Допустиме відхилення від маси одного виробу 5%.
4.2. Машина для формування М’ясних хлібів ФФ2Х призначена для наповнення металевих форм фаршем. Основні частини: ланцюговий конвеєр, станина, подавач, прижимна плита, шнека, лотка, наповнювача.
Форми наповнюються фаршем під тиском, який створює шнек, через горловину. Знімаються із стола конвеєра і подаються до місця технологічної переробки вручну. Продуктивність 500 кг/год.
5. Лінія Я2-ФА2-Б призначена для механізації процесу виробництва вакуумного фаршу сирокопчених ковбас, транспортування і шприцювання цього в ковбасну оболонку.
Лінія В2-ФЛЛ призначена для виготовлення ліверних ковбас в оболонці із плівки “Повіден”.
Лінія К6-ФЛ1К призначена для виготовлення м’ясних полуфабрикатів або рибних котлет масою 50 і 75г.
Рекомендована література
1. Пелеев А. И.Технологическое оборудование предприятий мясной промышлености-М.:Пищевая промышленость,1971.
2. Бередихин С. А.”Технологическое оборудование мясокомбинатов” М.2000 .
Ви прочитали: "Обладнання для формування"Читати далі