mi band mi band

Обладнання для фасування та пакування рідких молочних продуктів

Лекції 5. Обладнання для фасування і пакування рідких молочних продуктів.

План.

1. Молокорозливочний автомат АО-111.

2. Розливочні автомати фірми ТБА.

3. Розливочні автомати для пакетів пюр-пак.

Конспект лекції.

1. Сучасне технологічне обладнання для розфасовування молока і молочних продуктів відрізняється численністю, що обумовлена великим асортиментом пакувального матеріалу і різними властивостями молочних продуктів, способом дозування. Для фасування молочних продуктів використовується

mi band mi band
полімерна, скляна, металева тара, пергамент, фольга тощо.

Відповідно до виду упаковки розрізняють автомати для фасування в полімерну, скляну, металеву, паперову тару.

Фасування продукції в полімерну тару, як правило, здійснюється за допомогою наступних типів автоматів:

У тверду полімерну тару:

– на автоматах у готову пластикову тару, що виготовляється за­здалегідь;

– на автоматах, у яких реалізований повний технологічний цикл, починаючи від виготовлення тари і закінчуючи приварюванням покривного матеріалу і вирубкою готових упаковок (формування-дозування-запечатування-вирубування). Корпусний матеріал (з якого виготовляється тара) і покривний матеріал використовуються в рулонному вигляді.

У гнучку полімерну тару: на автоматах і напівавтоматах у готове гнучке упакування (заготовка пакетів);

– на автоматах з повним технологічним циклом одержання упаковок з рулонних матеріалів (формування пакетів, дозування, зварювання, вирубування окремих пакетів).

Важливим є те, що в процесі розфасування в готову тару необхідно дотримуватись вимоги до чистоти навколишнього середовища і чистоти тари, максимально виключивши контакт внутрішньої поверхні продукції з повітрям. На автоматах з повним циклом контактного нагрівання плівки при високій температурі (знезараження плівки) відразу ж іде формування тари, заливання і герметичне за­купорювання фасованого продукту.

Фасувально-пакувальні автомати з повним, циклом виробництва упаковок досить прості в керуванні, мають можливість швидкого переналагодження під інший вид упаковок. На таких автоматах можна фасувати сметану, йогурт, вершки, масло вершкове, сир домашній, майонез, сир плавлений, гірчицю, джеми, соуси і т. ін.

Принцип роботи таких апаратів наступний: з полімерного матеріалу після попереднього нагрівання формуються ємності, що потім за допомогою дозувальної установки заповнюються продуктом, запечатуються покривним матеріалом і вирубуються у вигляді гото­вого блоку упаковок.

Автомати можуть комплектуватися змінним оснащенням для виготовлення упакувань різної ємності і форми. Можливість розфа­сування широкого кола рідких і пастоподібних продуктів досягається за рахунок заміни дозувальних головок. Система керування дозволяє здійснювати наладжування, будь-якого механізму в ручному й автоматичному режимах. Для виробництва стаканчиків й інших ємностей використовуються наступні матеріали: полістирол (РС), поліпропілен (РР), полівінілхлорид (РУС).

Існують автомати, призначені для стерильного розфасування продуктів у тару з полімерних і комбінованих матеріалів. Стерильне розфасування забезпечується стерилізацією тари і створенням стерильних умов у зоні роботи обладнання.

Принцип роботи таких апаратів наступний:

Після бактерицидної обробки плівки відбувається формування пакета, потому на нього, наноситься дата виробництва і відбувається наповнення пакета продуктом з одночасним відведенням з нього повітря з наступним закупорюванням пакета термозварюванням.

Автомати для розливу рідких і пастоподібних продуктів у пакети залежно від типів, можуть бути як однопотоковими, так і багато потоковими.

Фасовочно – укупорочний автомат М6 – АР3 (фасовка домашнього кисломолочного сиру у готові стаканчики з комбінованого матеріалу і укупорка їх полістирольними кришками. Продуктивність 2100 од/год.; маса дози, г. 400, 500; вмістимість готового стаканчика, 500мл., вмістимість бункета, см3 0,1; точність дозування, % ±2.

Полуавтомат ПАД – 3 – фасування в’язких продуктів (молочно білкові пасти, креми, та інше). Продуктивність 2615 порц/год.; об’єм порцій, см3: найбільший – 300; найменший – 500

Автомат М6 – АРИ – К – призначений для фасування низькожирних сортів масла, а також плавленого сиру в готові полістирольні стаканчики.

Автомат М6 – ОР2 – Д – формування тари в прямокутні коробки з полімерних матеріалів і фасування в них сметани порціями по 200, 250 г, з послідуючим запакуванням коробок зверху алюмінієвою фольгою продуктивність 40 – 50 упаковок/хвилину. М6 – ОР2 – Д – 2 – маса дози продукту, гр.; відхилення від маси дози ±2%.

Автомат фасувально – пакувальний ТФ – ФСП з термоформування тари з рулону, об’єм дозування 100 – 500 мл.; Продуктивність – уп./год. 3000; в’язкі молочні продукти. ТОВ «Таурас – Фенікс Лтд».

Автомат Н1 – ОРП – для фасування молоко продуктів (молоко, вершки, кефір, сметана) в поліетиленові пакети. Продуктивність 1500 пак./год.; об’єм дози, л. 0,25; 0,5; 1.

Н1 – ПАК – 20 для фасування і упаковки рідких і напіврідких продуктів: молоко, кефір, сметана в пакети «ПЮР – ПАК» Продуктивність 1200 пак./год. Об’єм дози: 0,25, 0,5, 1.

Лінія для розливу молочних продуктів у пляшки ТФ – ОРБ (ПЕТ – пляшка) та закупорювання їх кришками із запобіжним кільцем, у тому числі фальгою під наступну герметичну запайку. Продуктивність до 3000 пляшок/год.: об’єм дози від 0,1 до 1,0л. габаритні розміри кришки: висота 13,5, діаметр 41мм.

Автомат розливо – пакувальний ТФ – РПП для розливу та пакування рідких молочних продуктів (молоко, вершки, кефір, сметана, йогурт) в прямокутні пакети типу «Пюр – Пак» (з можливістю приварювання зливного штуцера). Продуктивність до 4000 пак./год. Із штуцером і ковпачком до 2800; стандартні пакети «Пюр – Пак» 0,25, 0,5, 1.

До цієї групи обладнання відносять автомати і машини для розливання і упакування питного молока, вершків, рідких кисломолочних продуктів. Найбільш поширені іноземні автомати в пакети пюр-пак і тетра-брік. Для розливання і упакування в пакети пюр-пак використовують автомати типу QМ.

Автомат QM складається із трьох основних виконуючих механізмів: формування пакета з запаюванням дна, розливання і запаювання верхньої частини пакету.

Молоко розливальний автомат АО-111 призначений для розливання молока і кефіру в поліетиленові пакети і упакування їх в полімерні ящики.

Основні частини автомату: станина з пневмоапаратурою, труби дозуючі, і формовочні, механізм поперекового зварювання, лоток рулонодержача, Дозатор, конвеєри пакетів з бункером, площадки.

Для фасування сипучих молочних продуктів в комбіновані картонно-металеві банки масою по250 і 500 грамів використовують фасовочний_автомат.

Устрій: станина, горизонтальний конвеєр, об’ємні дозатори. Пусті банки надходять на конвеєр. Вони подається по три в кармани цього конвеєра в період зупинки і подаються під дозатор. Для наповнення продуктом кожного ряду банок служить визначений конвеєр. Банки заповнені продуктом поступають на закаточну машину.

2. Для асептичного розливу і упакування молока і молочних продуктів використовують автомати марки ТБА фірми Тетра-Пак.

Пакувальний матеріал із магазина-автомата через дататор і систему валиків надходить в аплікатор стрічки прокольного шва. Рівномірна подача забезпечується спеціальним валком щільний і надійний прокольний шов утворюється завдяки приварюванню стрічки до протилежної кромки пакувального матеріалу. В дататорі наноситься маркування строку виготовлення продукції. Потім пакувальний матеріал поступає в ванну з гарячим (температура 70оС) 35% перекисом водню. Витрати водню складають від 0,7 – 1,2 л/год. для стерилізації і просушки пакувального матеріалу із форсунок надходить гаряче стерільне повітря.

Після обсушування матеріал формується в трубу, проходячи через систему валиків. Запаювання прокольного шва труби із пакувального матеріалу проводиться спеціальним вузлом, який складається із прижимів і кулачків. Продукт дозується в пакет через спеціальний клапан і по труб заповнює внутрішній об’єм пакету. Цей клапан за допомогою пари (температура 133оС) також герметизує всю систему розливу від зовнішнього мікробіологічного середовища підчас мийки, коли стерильний продукт знаходиться ще на лінії подачі.

Поперечний шов запаюється двома парами кулачків і знаходиться нижче рівня заповнення молоком пакету. Після дозування молока знову поперечний шов запаюється і утворюється пакет, заповнений продуктом. Заповнені і запаяні пакети відділяються і пропадають в вузол закінченого формування. В ньому верхні і нижні клапани пакету загибаються і приклеюються до його бокових панелей. Готові пакети по конвеєру виходять із автомата, направляються на складування, зберігання або відправку споживачу.

Технічна характеристика автомата: продуктивність упаковок за годину – 6000, габаритні розміри – 8275х2718х5299.

3. Для розливу і упакування молочних продуктів в пакети пюр-пак використовують різні автомати типу QМ. Машина складається із трьох основних виконуючих механізмів: формування пакету з запаюванням дна, розливу і запаювання верхньої частини пакету. В першому механізмі заготовки пакетів вилучаються із магазина вакуумною присоскою і згибаються в прямокутні форми. Після того вони поступають на оправки – утримувачі. Частина заготовки, із яких буде утворюватися дно пакету нагріваються гарячим повітрям, яке поступає з двох форсунок. Донні клапани перегинаються і герметично звертаються розігрітим пластичним матеріалом. Потім пакети конвеєром направляються на дата тор, де на клапані кришки пакету маркується дата. Після того клапани кришки пакету згибаються і він поступає для розливу продукту. Пакети заповнюються молоком із розливочних патронів. Під вакуумом відсмоктується молочна піна, яка може ускладнити зварювання клапанів кришки. Клапани розігріваються гарячим повітрям. Готовий пакет з продуктом направляється по конвеєрній стрічці на штабелювання, складування і відправку споживачу.

Рекомендована література.

Єресько Г. О. Технологічне обладнання для молочної промисловості. / Єресько Г. О., Шинкарик М. М., Ворощук В. Я. – Київ: „Інкос”. Центр навчальної літератури. 2007.-344 с. Золотин Ю. П. Оборудование предприятий молочной промышленности. / Золотин Ю. П., Френклах М. Б., Лашутина Н. Г. М: Агропромиздат, 1985. –270 с. Томбаев Н. И. Справочник по оборудованию предприятий молочной промышленности. / Томбаев Н. И. – М.: Пищевая промышленность, 1972. – 543 с. Бредихин С. А., Технология и техника переработки молока. / Бредихин С. А., Космодемьянский Ю. В., Юрин В. Н. –М.: Колос, 2001. – 400 с. Панфилов В. А. Машины и аппараты пищевых производств. / Панфилов В. А. М.: «Высшая школа», 2001, 620 с. Липатов Н. Н. Руководство к лабораторным и практическим по курсу оборудования предприятий молочной промышленности. / Липатов Н. Н. – М.: Пищевая промышленность, 1978. – 287 с. Гальперин Д. М. Оборудование молочных предприятий: монтаж, наладка, ремонт. Справочник / Гальперин Д. М. – М.: Агропромиздат, 1990. –352 с. Волчков И. И. Насосы для молока и молочных продуктов. – / Волчков И. И. М.: Пищевая промышленность, 1975. –223 с. Лукьянов Н. Я. Теория и расчет молочных сепараторов. / Лукьянов н. Я. –М.: Пищевая промышленность, 1974. – 72 с. Бредихин С. А. Техника и технология производства сливочного масла и сыра. / В. Н. Юрин –М: Колос: 2007.- 310 с.

Ви прочитали: "Обладнання для фасування та пакування рідких молочних продуктів"
Читати далі

5% знижка
Призу не буде.
Наступного разу
Майже!
10% знижка
Безкоштовна електронна книга
Призу
Сьогодні не пощастило.
Майже!
15% знижка
Призу не буде.
Не пощастило.
Отримайте свій шанс виграти!
Безкоштвно покрутіть колесо. Це ваш шанс виграти чудові знижки!
Наші внутрішні правила:
  • Одна гра на одного користувача
  • Шахраї будуть дискваліфіковані.
mi band mi band
Прокрутити вгору