Логічний мікропроцесорний контролер ломіконт л-112 – №3

БПС5 – блок живлення стабілізований. Призначений для живлення Ломіконту стабілізованою напругою. Крім того, має гальванічно незалежне джерело нестабілізованої напруги 24В для живлення ланцюгів цифрового зв’язку за ІРПС і інших ланцюгів (ЦДП – 2, ДЦП – 2, ЦИП – 2, РГ – 22), що вимагають зовнішнього джерела.

К110 – каркас призначений для становлення модулів у моделях Ломіконтів Л – 110, Л – 112. Кількість місць для модулів – 23.

К120 – каркас призначений для встановлення модулів у моделях Ломіконтів Л – 120, Л – 122. Відрізняється від К – 110 тим, що

електрично «розділений» на дві половини, в кожній з яких можна встановити до 11 модулів.

БСЭЛ – батарея сухих елементів. Призначена для збереження інформації в ОЗП4 при відключенні мережного живлення. Номінальне значення напруги – 4,5 В.

КВ98.10 – опромінював ультрафіолетовий. Призначений для стирання інформації, що записана в модулі ППЗУ. Живлення від мережі змінного струму напругою 220В.

МРГ – модуль регенерації. Призначений для регенерації постійної пам’яті модуля ПЗУ2. Дозволяє читати, заново записувати інформацію в модулі ПЗП2, враховуючі її з іншого аналогічного модуля. Використовується тільки при регламентних роботах.

ИДС – індикатор дискретних сигналів. Дозволяє видавати на індикацію стан дискретних та імпульсних виходів й входів. Являє собою перехідник з розміщеними на ньому світлодіодними індикаторами. Встановлюється у відповідне гніздо модуля, а виделка клемно – модульного з’єднувача встановлюється до ЇДС.

4.2 Пульт контролера.

Пульт Ломіконта призначений для роботи з Ломіконтом в усіх режимах роботи контролера, для вводу ПрК технологічною мовою, для налагодження логіки управління об’єктом, для спостерігання за процесом управління об’єктом і, якщо необхідно, для втручання в цей процес.

Пульт має екран, клавіатуру, світлодіодні індикатори, звуковий сигнал. До складу пульта входить власний обчислювач, який має мікропроцесор, постійну пам’ять ємністю 16кБайт у вигляді мікромодулю ППЗП, до якого записано програмне забезпечення пульта, оперативну пам’ять ємністю 1кБайт, засоби обміну інформацією зі своєю клавіатурою, екраном (матричний індикатор ИМГ – 1 – 03) й світлодіодними індикаторами, засоби обміну цифровою інформацією з Ломіконтом за інтерфейсом ІРПС.

Пульт має власне джерело живлення, котре забезпечує всі номінали живлення обчислювача пульта, індикатора ИМГ – 1 – 03 та лінії зв’язку з Ломіконтом.

При роботі пульта ведеться безперервний самоконтроль постійної пам’яті та несправності система само діагностики повідомляє оператору її причини.

Екран пульта має 10 рядків, які вміщують по 16 символів. Верхній рядок – системний, служить для виводу різних системних повідомлень. Призначення інших рядків залежить від режиму роботи Ломіконту та операцій, які він виконує. Нижній рядок – робочий.

Клавіатуру пульта зображено на рис. 4.2. Лампові індикатори зображені символом «*».

Клавіши верхнього ряду призначені для задання режимів роботи Ломіконту, крім клавіши «АР», призначеної для задання автономного режиму роботи пульта. Над кожною з них розміщений ламповий індикатор, який вказує режим роботи.

Клавіши «лівої» групи використовуютьсядлявводу технологічної програми.

Клавіши «середньої» групи використовуються для задання типу і номера змінних або алгоритма, а також констант.

Клавіши «правої» групи служать для виконання різних операцій.

*

*

*

*

*

*

*

*

ОСТ

ПС

НП

ТСТ

КП

НСТ

ПР

АР

Е

(

В

О

ВД

ДВ

7

8

9

СБР

ИСП

Т

)

Б

=

ВА

АВ

4

5

6

З/У

И

ТС

>

<

КБ

КС

1

2

3

БЛК

РБЛ

ИЛИ

ВСК

+

ИВ

ТМ

АЛГ

0

.

ВКЛ

ОТКЛ

Рис. 4.2. Клавіатура пульту

5. Обмін цифровою інформацією зі зовнішніми пристроями.

5.1 Фізичні та логічні канали обміну цифровою інформацією.

Для обміну цифровою інформацією із зовнішніми пристроями в Ломіконті використовують поняття каналів обміну – фізичних (КФ) та логічних /КЛ/.

Розподілення КФ по модулях Ломіконту наведено в таблиці:

Канал фізичний

Тип інтерфейсу

Назва модуля

Примітка

КФО

ИРПС

МУС2

Канал звЯзку з пультом Ломіконту

КФ1, КФ2

КФ3, КФ4

ИРПС

МИС2

В одному модулі МИС 2 чотири канали ИРПС

КФ 6

КФ 5

ИРПР

ИРПР

МИП 1 МИП 2

Модулі МИП 2 і МИП 2 розрізняються інформацією

КЛ розрізняються за функціональним призначенням:

КЛО – зв’язок з пультом Ломіконта, а також з ЕОМ, якщо пульт відключений від Ломіконту;

КЛІ – виведення технологічних повідомлень на дисплей та друкуючий пристрій, а також вивід ПрК на друкуючий пристрій;

КЛ2 – виведення технологічних повідомлень на дисплей та друкуючий пристрій, а також тестування фізичних каналів зв’язку КФ5, КФ6 зв’язок за інтерфейсом ИРПР.

КЛ3 – зв’язок між головним та резервним комплектами апаратури в дубльованих моделях, а також копіювання ПрК ізовні в режимі «КОПИРОВАНИЕ».

КЛ4, КЛ5 – зв’язок з ЕОМ, Діміконтом;

КЛ6, КЛ7 – зв’язок з іншими Ломіконтами (Л – мережа);

Користуючись пультом Ломіконту, можна призначити будь – якому КЛ будь – який КФ і настроїти параметри КФ так, щоб вони підходили до параметрів КФ зовнішнього засобу.

5.2 Цифровий звЯзок між Ломіконтами (Л – мережа).

Ломіконти можна об’єднувати в Л – мережу (локальну обчислювальну мережу). Побудова Л – мереж заснована на такій можливості, реалізованих Ломіконтах.

Два Ломіконти можуть бути зв’язані цифровим каналом з інтерфейсом ІРПС або ІРПР, при чому в такому зв’язку один контролер є ініціатором зв’язку (активним засобом), а другий – абонентом (пасивним засобом).

Ломіконт – ініціатор може запитувати у абонента інформацію або передавати інформацію абоненту. Ломіконт – абонент тількі приймає

Інформацію від ініціатора, виконує його команди та відповідає на його запити.

Кожний Ломіконт може бути зв’язаний з двома контролерами як ініціатор і ще з двома – як абонент. Ґрунтуючись на попарному з’єднані Ломіконтів можна побудувати Л – мережу (локальну мережу Ломіконтів), в якій інформація передається послідовно від контролера до контролера і обробляється кожним абонентом. Л – мережа може бути однорівневою (наприклад кільце Ломіконтів), так і розподіленою, ієрархічною.

Можливість побудови Л – мережі позволяє в багатьох випадках обійтись без застосування ЕОМ верхнього рівня, завдяки чому підвищити надійність і знизити вартість системи управління. Кожний Ломіконт у складі Л – мережі може мати цифровий зв’язок з ЕОМ, дисплеєм або друкуючим пристроєм.

В наш час розробляються програмні засоби, які дозволяють реалізувати зв’язок Ломіконту з кільцем малих регулюючих мікропроцесорних контролерів Р – 130. Ця можливість дозволяє вирішувати такі задачі:

– використовувати Ломіконт як пристрій верхнього рівня по відношенню до кільця Реміконтів Р – 130;

– організувати передачу цифрової інформації із кільця Реміконтів Р – 130 через Ломіконт в дисплейний контролер Діміконт Д – 110;

– організувати цифровий зв’язок через Ломіконт двох кілець Реміконтів Р – 130;

– включати кольца Реміконтів Р – 130 у склад Л – мережі, будувати багато рівневі ієрархічні Л – мережі з кільцями Реміконтів Р – 130 як «розподілених» елементів.

5.3 Обмін інформацією з ЕОМ.

Ломіконти Л – 110, Л – 112, Л – 120, Л – 122 мають вбудовані засоби для цифрового зв’язку з ЕОМ по каналах з радіальними інтерфейсами ІРПС, ІРПР.

Використовуючи інтерфейсні канали, ЕОМ може передавати Ломіконту або запитувати у нього інформацію. У цифровому зв’язку з ЕОМ Ломіконти є пасивними засобами. Вони лише реагують на зовнішню ініціативу, відповідаючі на інформаційні запити та виконуючі команди, що надходять на зміну встановлених параметрів. Самі Ломіконти не проявляють ініціативи з обміну з ЕОМ – таким ініціатором повинні виступати засоби верхнього рівня.

Реферати :

Ви прочитали: "Логічний мікропроцесорний контролер ломіконт л-112 – №3"
Читати далі

5% знижка
Призу не буде.
Наступного разу
Майже!
10% знижка
Безкоштовна електронна книга
Призу
Сьогодні не пощастило.
Майже!
15% знижка
Призу не буде.
Не пощастило.
Отримайте свій шанс виграти!
Безкоштвно покрутіть колесо. Це ваш шанс виграти чудові знижки!
Наші внутрішні правила:
  • Одна гра на одного користувача
  • Шахраї будуть дискваліфіковані.
Прокрутити вгору