mi band mi band

АНОТАЦІЯ 1. Назва дисципліни: Основи охорони праці 2. Лектор: доцент…

АНОТАЦІЯ

1. Назва дисципліни: Основи охорони праці

2. Лектор: доцент Мартиненко О. П.

3. Кількість годин: 54

4. Лекції: 14

5. ЛПЗ: 16;

6. Самостійна робота: 24 годин.

7. Форма підсумкового контролю: Екзамен

Охорона життя та здоров’я громадян у процесі їх трудової діяльності, створення безпечних та нешкідливих умов праці є одним з найважливіших державних завдань. Успішне вирішення цього завдання значною мірою залежить від належної підготовки

mi band mi band
фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів з питань охорони праці.

Відповідно до наказу Міністерства освіти України “Про вдосконалення навчання з охорони праці й безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах освіти України” від 02.12.1998 р. № 420 з метою забезпечення виконання вимог Державної програми навчання та підвищення рівня знань працівників, населення України з питань охорони праці, інших нормативно-правових актів, починаючи з 1999/2000 навчального року при підготовці фахівців відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів (молодший спеціаліст і бакалавр) у вищих закладах освіти незалежно від рівня акредитації здійснюється вивчення дисципліни “Охорони праці”.

“Основи охорони праці” – це нормативна дисципліна, яка вивчається з метою формування у майбутніх фахівців з вищою освітою, необхідного у їх подальшій професійній діяльності, рівня знань та умінь з правових і організаційних питань охорони праці, з питань гігієни праці, виробничої санітарії, техніки безпеки та пожежної безпеки, визначеного відповідними державними стандартами освіти, а також активної позиції щодо практичної реалізації принципу пріоритетності охорони життя та здоров’я працівників по відношенню до результатів виробничої діяльності.

На базі знань дисципліни “Основи охорони праці” здійснюється подальше поглиблене вивчення питань охорони праці стосовно конкретної галузі та особливостей професійної діяльності майбутніх фахівців під час вивчення дисципліни “Охорона праці в галузі” та профілюючих дисциплін.

Мета дисципліни:

Метою вивчення дисципліни є ознайомлення з основами охорони праці. Це дає можливість студентам опанувати діюче законодавство з охороні праці, ознайомитися із загальними питаннями організації охорони праці, основами виробничої санітарії, техніки безпеки та пожежної безпеки. В подальшому вивчення дисципліни стає базою для опанування охорони праці в галузі.

Зміст курсу

Розділ 1. Організаційні та правові основи охорони праці.

Розділ 2. Виробнича санітарія.

Розділ 3. Техніка безпеки.

Розділ 4. Пожежна безпека.

Модуль 1:

В результаті вивчення та засвоєння основних положень модуля 1 студент повинен:

– знати: основи Законодавства України з охорони праці, систему управління та організації охорони праці на виробництві, питання організації навчання з охорони праці та розслідування нещасних випадків на виробництві, а також початкові питання виробничої санітарії.

– уміти: планувати і організовувати проведення навчання з питань охорони праці, орієнтуватися в питаннях та приймати участь в проведенні розслідування нещасних випадків на виробництві, досліджувати показники мікроклімату виробничих приміщень та давати відповідну оцінку впливу зазначених параметрів на стан людини.

Модуль 2:

В результаті вивчення програми модуля 2 студент повинен:

– знати: основи виробничої санітарії, нормування параметрів виробничої санітарії та забезпечення належних санітарно – гігієнічних умов праці, питання техніки безпеки і електробезпеки виробництва, а також основи пожежної безпеки виконання робіт.

– уміти: досліджувати параметри запиленості, загазованості, освітлення виробничих приміщень, рівні виробничих шумів і вібрації та давати відповідну оцінку впливу зазначених параметрів на стан людини, визначати загальний вплив санітарно-гігієнічних умов праці на організм працюючого та призначати можливі заходи по недопущенню їх шкідливого впливу. Студент повинен уміти орієнтуватися у різноманітті технічних та противопожежних заходів та засобів безпеки праці, знати будову та уміти користуватися первинними засобами гасіння пожежі.

Літературні джерела

Основні

1. Конституція України.

2. Закон України “Про охорону праці”. Редакція. 2008 р.- ВВР N 1026 – V від 16.05.2007 – 32 с.

3. Кодекс Законів про працю в Україні. (Із змінами від 06.02.2003).

4. Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.99 р. №1105.

5. Про внесення змін i доповнень до деяких рішень Кабінету Мiнiстрiв України з питань формування та використання коштів фондів охорони праці. Постанова Кабінету Мiнiстрiв України від 9 березня 1999 року № 335

6. Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до валових витрат. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. № 994.

7. Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 р. № 15.

8. Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Постанова Кабінету Міністрів України, №1112, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №1658 від 29.11.2006.

9. Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. N 270 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.07, N 1356.

10. Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу. Затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України № 528 від 27.12.2001р.

11. Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці. Затверджені Постановою Міністерства праці України N 41 від 1 вересня 1992 р.

12. Жидецький В. Ц., Джигірей В. С., Мельников О. В. Основи охорони праці. – Вид. 2-е, стереотипне. – Львів: Афіша, 2000. – 347с.

13. Купчик М. П., Гандзюк М. П. Основи охорони праці. — К.: Основа. 2000 рік.

14. Основи охорони праці. За редакцією К. Н. Ткачука і М. О. Халімовського. 21-е видання, доповнене та перероблене. Київ, «Основа», 2006, с.436.

Додаткові

1. Збірник “Законодавство України про охорону праці” у 4-х томах Видавництво «Основа», т.1 – 2003, т.2–т.4 – 1995 – 1997. – 1936 с.

2. Закон України “Про пожежну безпеку”. – К.,1995

3. Типове положення про службу охорони праці. Наказ Комітету Держнаглядохоронпраці від 3 серпня 1993 р. № 73.

4. Будко Д. А., Лущенков В. Л., Лехман С. Д. Практикум з охорони праці.-К.: Урожай, 1995.-144с.

5. Геврик Є. О. Охорона праці: [Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.]. — К.: Ніка-Центр: [Ельга], 2005. — 294 с

6. Зеркалов Д. В. Основи охорони праці: Навч. посіб.: У 3 ч. / Міжнар. АН екології та безпеки життєдіяльності. — [К.]: Інтелект, 1999. – 129 с.

7. Керб Л. П. Основи охорони праці. – К., 2005. – 215 с.

8. Посібник з питань експлуатації і застосування вогнегасників. /Присяжнюк Л. А., Білкун Д. Г., Баленко В. К. та ін. – К.: Основа, 1997. – 147 с.

9. http://www. ketc. kiev. ua/ Київський експертно-технічний центр.

10. www. ukrstat. gov. ua (держаний комітет статистики)

11. www. dczs. gov. ua (Державна служба зайнятості)

12. www. dnop. kiev. ua (Державний комітет з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду)

Реферати :

Вам буде цікаво:

Ви прочитали: "АНОТАЦІЯ 1. Назва дисципліни: Основи охорони праці 2. Лектор: доцент…"
Читати далі

5% знижка
Призу не буде.
Наступного разу
Майже!
10% знижка
Безкоштовна електронна книга
Призу
Сьогодні не пощастило.
Майже!
15% знижка
Призу не буде.
Не пощастило.
Отримайте свій шанс виграти!
Безкоштвно покрутіть колесо. Це ваш шанс виграти чудові знижки!
Наші внутрішні правила:
  • Одна гра на одного користувача
  • Шахраї будуть дискваліфіковані.
mi band mi band
Прокрутити вгору