(71) — повне ім’я або найменування заявника(ів);
(72) — повне ім’я винахідника(ів);
(73) — повне ім’я або найменування патентовласника(ів);
(75) – повне ім’я винахідника, який є також і заявником;
(76) – повне ім’я винахідника, який є також заявником і патентовласником;
(86) — заявочні дані міжнародної заявки (номер, дата і мова);
(37) – дані про публікацію міжнародної заявки (номер, дата і мова).
Коди (75) і (76) призначені для країн, в яких винахідник і заявник повинні бути однією і тією ж особою.
У разі публікації
Патентний бюлетень «Промислова власність» видається 4 — 6 разів на рік і містить такі розділи:
– офіційні повідомлення;
– публікація відомостей про заявки на винаходи, прийняті до розгляду;
– публікація відомостей про видачу патентів України на ви находи (корисні моделі);
– публікація відомостей про видачу патентів України на промислові зразки;
– публікація відомостей про видачу свідоцтв України на знаки для товарів і послуг;
– передача прав;
– покажчики;
– повідомлення.
Кількість і обсяг розділів залежать від поданої в кожному номері Інформації.
У розділі бюлетеня «Офіційні повідомлення» публікуються законодавчі та нормативні матеріали, інструкції, тексти укладених договорів, матеріали конвенцій, Всесвітньої організації інтелектуальної власності, повідомлень Європейського патентного відомства.
У розділі «Публікація відомостей про заявки на винаходи, прийняті до розгляду» наведено бібліографічні дані про заявки на винаходи і формули винаходів.
Відомість про видачу патентів на винаходи (корисні моделі) публікуються в розділі бюлетеня «Публікація відомостей про видачу патентів України на винаходи (корисні моделі)». Інформація цього розділу містить також бібліографічні дані і формулу винаходу. Матеріал упорядкований за індексами МПК.
7.4. Патентно-інформаційні ресурси та їх використання
Патентний фонд — це впорядкована збірка патентних документів і довідково-пошукового апарату до нього; патентно-правової, патентно-економічної, патентно-асоційованої літератури, нормативно-методичних матеріалів з питань охорони промислової власності.
Патентна інформація — це сукупність відомостей про результати науково-дослідної, проектно-конструкторської та інших видів творчої діяльності, заявлених і/або визнаних винаходами, корисними моделями, промисловими зразками та іншими об’єктами промислової власності. Вона також: включає відомості про охорону прав винахідників, заявників, власників охоронних документів.
Таким чином, патентна інформація — це інформація щодо всіх об’єктів промислової власності, яка публікується у виданнях патентних відомств різних країн.
Реєстрацію об’єктів промислової власності, а отже — публікацію патентної документації та інформації, здійснює понад 120 країн світу і 5 міжнародних та регіональних патентних організацій. Створена регіональними патентними організаціями і національними патентними відомствами документація становить світовий потік патентної інформації.
Використання патентної інформації, зокрема проведення і пошуку з таких величезних масивах, пов’язано із значними труднощами.
Останнім часом збільшується обсяг використання загально доступних світових інформаційних мереж, зокрема Іntегnеt.
З поширенням телекомунікаційних мереж виникло таке поняття як електронна бібліотека, що є не сховищем видань, а вузлом зв’язку в інформаційній мережі. Інформація, яка зберігається у мережі в машинозчитуваній формі, передається безпосередньо на читацьку ЕОМ.
7.5. Патентно-інформаційні ресурси України та їх використання
Згідно із Законом України «Про науково-технічну інформацію» патентна документація є складовою частиною інформаційних ресурсів системи науково-технічної інформації України.
Заданими аналізу, така документація становить близько 70-80% загального обсягу фондів науково-технічної документації, зокрема, в Державній науково-технічній бібліотеці (ДНТБ) – більше 80%.
У даний час Україна має в своєму розпорядженні патентно-інформаційні фонди загальним обсягом понад за 30 млн. документів (без урахування обсягу патентно-інформаційної бази Держпатенту України), що розосереджені в 20-ти регіонах країни.
Зазначені ретроспективні ресурси зберігаються в фондах системи науково-технічної інформації, зокрема, ДНТБ, територіальних центрах науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ: Київському, Запорізькому, Львівському, Луганському, Одеському, Харківському, Херсонському, Кримському, Кіровоградському, Донецькому, Івано-Франківському, Хмельницькому, Чернівецькому, Рівненському, Вінницькому, Житомирському, Черкаському, Чернігівському; установах, організаціях і підприємствах різних галузей промисловості, Національній академії наук України, великих обласних бібліотеках тощо. Значний обсяг ретроспективної патентної інформації у вигляді картотеки, що містить майже 12 млн. карток з російськомовними рефератами описів винаходів 14-ти країн світу і 2-х міжнародних організацій, зберігається в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації (УкрІНТЕІ).
З дозволу ВОІВ здійснено переклади українською мовою, видано тиражі і розповсюджуються:
— Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків;
— Міжнародна класифікація промислових зразків;
— Покажчик ключових термінів до Міжнародної патентної класифікації.
Для використання під час експертизи заявок на знаки для товарів і послуг також перекладено українською мовою Міжнародну класифікацію образотворчих елементів знаків.
Бурхливий розвиток комп’ютерних технологій і засобів комунікацій в 80—00-х роках зробив можливими принципово нові способи накопичення, обробки, пошуку і поширення інформації, в тому числі в сфері охорони промислової власності. Створені в патентних відомствах у процесі процедур надання прав на об’єкти промислової власності бази даних на машинозчитуваних носіях використовуються для пошуку в автоматизованому режимі і слугують джерелом різноманітних за змістом (бібліографічні дані, реферати або формули винаходів, повні описи, зображення промислових зразків і знаків для товарів і послуг) публікацій щодо об’єктів промислової власності на різних носіях: папері, магнітних або оптичних дисках.
З метою скорочення ручного введення великих обсягів інформації, що надходить передбачається перейти до подання заявок на об’єкти промислової власності в електронній формі.
У рамках міжнародної співпраці передбачається побудова глобальної інформаційної мережі в системі Іntегnеt до якої підключаться національні патентні відомства і міжнародні організації з метою спільного користування наявним у них інформаційними ресурсами.
7.6. Міжнародні класифікації об’єктів промислової власності
Пошук патентної інформації, необхідної для постійного діалогу заявника з експертом, Апеляційною радою, а також для компетентного спілкування власника охоронного документа з особами, що подають і розглядають скарги, з ліцензіатом або особами, яким передаються права на об’єкти промислової власності, потребує використання єдиної мови для підтримання такого діалогу.
7.6.1.Міжнародна патентна класифікація
Міжнародна патентна класифікація (МПК) — результат міжнародної співпраці патентних відомств багатьох держав. Вона базується на Страсбурзькій угоді 1972 р., підготовленій Міжнародним Бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).
Основне призначення МПК:
– засіб для уніфікованого в міжнародному масштабі класифікування патентів на винаходи (корисні моделі), включаючи опубліковані заявки, а також ефективний інструмент для патентних відомств з метою встановлення патентоспроможності і оцінки внеску винахідника в заявлений винахід;
– інструмент для впорядкованого зберігання патентних документів, який полегшує доступ до технічної та правової інформації, що міститься в них;
Основа для вибіркового розподілу інформації серед користувачів патентної інформації;
– основа для визначення рівня техніки в окремих галузях;
– основа для отримання статистичних даних у сфері охорони промислової власності, що, в свою чергу, дасть змогу визначати рівень розвитку різних галузей техніки і технологій.
Основні характеристики схеми МПК, правила її використання і додаткові вказівки детально викладено у «Вступні до МПК». Знання положень «Вступу до МПК» потрібне при використанні МПК як з метою класифікування патентних документів, так і При пошуку необхідної патентної інформації. «Вступ до МПК», перелік основних груп і всі 8 розділів чинної 8-ї редакції МПК видано в 10 томах. Офіційний текст МПК опубліковано ВОІВ англійською і французькою мовами на папері.
7.6.2. Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків
Міжнародна (Ніццька) класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (МКТП) затверджена угодою, що підписана під час Ніццької дипломатичної конференції 15 червня 1957 р. і переглянута в Стокгольмі у 1967 р. і в Женеві у 1977 р.
Практична цінність МКТП полягає в тому, що кожна з країн-учасниць Ніццької угоди повинна застосовувати Ніццьку класифікацію як основну або додаткову класифікацію для реєстрації знаків та зазначити в своїх офіційних документах і публікаціях, що стосуються реєстрації знаків, номери класів Міжнародної класифікації, до яких належать товари або послуги, для яких реєструють знак.
Класифікація змінюється і доповнюється Комітетом експертів, в якому беруть участь представники всіх країн-учасниць Угоди.
Першу редакцію Ніццької класифікації було опубліковано в 1963 р., другу— в 1971 р., третю —в 1981 р., четверту —в 1983 р., п’яту — в 1987 р., шосту — в 1992 р.
З 1 січня 1997 р. набрала чинності сьома редакція класифікації.
Класифікація складається з переліку класів (34 класи для товарів і 8 класів для послуг), а також алфавітного переліку товарів і послуг. Перелік товарів і послуг включає близько 11 000 найменувань.
Ви прочитали: "Основні поняття та визначення в галузі патентознавства міжнародна класифікація винаходів – №9"Читати далі