Контрольне завдання (приклад виконання)
Вступ
Об’єктивною реальністю сьогодення є широке впровадження у сфери життєдіяльності особи, суспільства та держави сучасних інформаційних технологій, розгортання на їх основі локальних і глобальних інформаційних систем та мереж, призначених для прискорення обміну інформацією та доступу до різноманітних інформаційних ресурсів. Розглядаючи рівень розвитку інформаційних технологій і телекомунікацій як один з критеріїв рівня розвитку держави та інструмент інтенсифікації
Новітні засоби зв’язку дозволили об’єднати розрізнені комунікаційні системи у глобальну мережу. Завдяки цьому людина отримала можливість обмінюватися інформацією в межах всієї планети, не залежно від кордонів і відстаней. Саме Інтернет є однією з ознак переходу суспільства від індустріальної стадії розвитку до інформаційної. У зв’язку із цим виникла необхідність визначення стратегії розвитку української складової мережі Інтернет в Україні, системоутворюючим елементом якої виступає дана Концепція.
Концепція розвитку мережі Інтернет в Україні визначає основи державної політики у цій сфері, основні підходи до вирішення питань щодо розвитку мережі Інтернет в Україні та заходи для забезпечення її подальшого розвитку, принципи регулювання та засади діяльності у цій сфері в ринкових умовах, стратегію щодо захисту національного інформаційного середовища в умовах швидкого розвитку та широкого використання Інтернет. Концепцію розвитку мережі Інтернет в Україні як складову Концепції Національної програми інформатизації (далі – Концепція) розроблено на підставах положень Указу Президента України від 31 липня 2000 року № 928 “Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні”, а також норм законів України “Про Концепцію Національної програми інформатизації” та “Про Національну програму інформатизації.
Концепція містить конкретні заходи та етапи, які мають бути: · реалізовані організаційно шляхом впровадження як правових засад, так і створенням діючої інфраструктури, функціонуючих технологій, об’єктів і суб’єктів Інтернет взаємодії; · деталізовані у Програмі розвитку Інтернет в Україні у вигляді системи взаємопов’язаних соціальних, технологічних та технічних проектів; · закріплені у правовому полі України, яке забезпечить законодавчу основу виконання Програми розвитку Інтернет в Україні.
Творцями та користувачами інформаційних ресурсів та рівноправними суб’єктами у сфері Інтернет (далі – суб’єктами у сфері Інтернет) є: юридичні (органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації незалежно від форм власності, громадські організації) та фізичні особи (громадяни України, особи без громадянства, іноземці). Особливу категорію юридичних осіб – учасників інформаційних процесів у середовищі Інтернет, утворюють органи державної влади (виконавчої, законодавчої та судової), які виступають основним гарантом правового забезпечення розвитку ринку та структури Інтернет, а також є носіями складової частини стратегічних інформаційних ресурсів країни – державних інформаційних ресурсів.
1. КОМП’ЮТЕРНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ
1.1 Середовище проектування
Командне меню редактора містить наступні групи команд:
Командне меню редактора містить наступні групи команд:
1) Файл – група стандартних команд, призначених для роботи з файлам– створення файлу нової сторінки, відкриття існуючого файлу, збереження результатів проектування й т. д.;
2) Правка – команди редагування, що дозволяють видаляти, копіювати, вставляти, знаходити й заміщати окремі розділи сторінки, одержувати інформацію про елементи, розташованих на сторінці, скасовувати й повертати виконані дії;
3) Вид – команди для керування зовнішнім виглядом і змістом вікон і панелей інструментів середовища редактори сценаріїв;
4) Вставка – група команд для включення в проект динамічних бібліотек, елементів керування й інших компонентів зовнішніх додатків, а також для настроювання редактора сценаріїв;
5) Формат – команди форматування текстових розділів сторінки;
6) Сервіс – команди для контролю та перевірки орфографічно правильного оформлення;
7) Таблиця – команди створення й зміни властивостей таблиць;
8) Данні – ця команда дає можливість вставляти певні веб-частини на сторінку;
9)Рамка – команда, яка дозволяє вставку, створення і зміну властивостей рамок;
10) Вікно – команди керування розташуванням вікон відкритих сторінок в області проектування редактори сценаріїв;
11) Справка – команди звертання до довідкової системи редактора сценаріїв.
1.2 Технология проектирования
1.2.1 Структура HTML сторінки
Теги HTML повідомляють браузеру інформацію про структуру і особливості форматування Веб-сторінки. Кожний тэг містить певну інструкцію і полягає в кутові дужки <>. Більшість тегів складається з відкриваючої і закриваючої частин і впливають на текст, укладений всередині.
Теги бувають одиночними і контейнерними. Контейнером називається пара: відкриваючий <ТЕГ> і закриваючий </ТЕГ>.
<ТЕГ> Контейнер </ТЕГ>
Документ HTML починається відкриваючим тегом <HTML> і закінчується закриваючим тегом </HTML>. Між даною парою контейнерних тегів розташовуються дві інші основні частини HTML документа: заголовок ув’язнений в контейнер <HEAD>…</HEAD> і тіло документа в контейнері <BODY>…</BODY>. Таким чином структура простого HTML документа виглядає приблизно так:
Структура HTML документа:
<HTML> – Початок документа
<HEAD>ЗАГОЛОВОК ДОКУМЕНТА</HEAD>
<BODY>ТІЛО ДОКУМЕНТА</BODY>
</HTML> – Кінець документа
1.2.2 Форматування тексту
Для форматування текстових даних в HTML застосовуються наступні теги:
– теги управління абзацами
<P ALIGN=CENTER/LEFT/RIGHT >…</P> – тег нового абзацу, використовується у форматі одиночного тега або контейнера. При використанні у формі одиночного тегакінцем абзацу вважається початок наступного тобто наступний тег<P>. Атрибут ALIGN задає вирівнювання елементів абзацу, значення за умовчанням LEFT<P>…</P> або <P> – цей абзац вирівнюється по лівому краю.
<P ALIGN=CENTER>- абзац вирівнюється по центру.
<P ALIGN=RIGHT> – абзац вирівнюється по правому краю.
<P ALIGN=justify> – абзац вирівнюється по ширині.
– тег управління переносом <BR> – використовується для вказівки місця примусового розриву.
Приклад:
<p align=”justify”><b><font size=”5″ face=”Times New Roman” color=”#000000″>
– теги виділення структури документа: <H1>…</H1> …, – контейнерні теги шестирівневих заголовків документа. Мають атрибут ALIGN (за умовчанням LEFT) для вирівнювання заголовка.
Приклад:
<H1 align=”centrum”><font size=”4″></font></font></p></H1>
– теги стилістичного виділення тексту застосовується для стилістичного виділення елементів тексту:
<B>…</B> – виділення напівжирним шрифтом
<I>…</I> – виділення курсивом
Для визначення шрифту тексту в HTML документах застосовується контейнер <FONT>…</FONT>.
Контейнер <FONT> застосовується для зміни параметрів шрифту окремих елементів документа, які необхідно відобразити шрифтом відмінним від базового. Дія його атрибутів обмежується фрагментом документа, ув’язненим в даний контейнер, і він може бути вкладеним по відношенню до інших тегів форматування тексту.
SIZE – абсолютний або відносний розмір шрифту. Відносний розмір це розмір шрифту щодо стилю Normal (SIZE=3). Мінімальне абсолютне значення розміру шрифту 1, максимальне 7.
СOLOR – колір шрифту.
Наприклад:
<font size=”5″ face=”Times New Roman” color=”#000000″>
<B><A name=”label1″>Вступ</A></H1></B>
1.2.3 Властивості тегів
Зміна стандартних властивостей тегів дозволяє істотно різноманітити зовнішній вигляд сторінок і щонайкраще набудувати їх на роботу в браузеру.
Приклади:
<HR color=#FF0000 size=6>
<p align=”center”>
<A name=Label1>
1.2.4 Створення та форматування таблиць
Таблиці є найважливішим елементом HTML-документів, оскільки окрім багатьох можливостей за уявленням структурованих даних вони широко застосовуються як засіб для створення “каркасів” Web-сторінок.
Таблиці в HTML визначаються за допомогою контейнера <TABLE>…</TABLE>, що містить в собі інші елементи таблиці: назва, заголовки осередків і їх вміст. Атрибутами контейнера <TABLE> задається формат лінії-сітки і загальні правила форматування (загальний формат діють, якщо інший формат не заданий атрибутами формату конкретних рядків і осередків ).
Дані в таблиці організовані відрядковий, кожний новий рядок таблиці задається тегом <TR>…</TR> (закриваючий тегконтейнера </TR> можна не використовувати). Для кожного рядка таблиці за допомогою спеціальних атрибутів тега <TR> можна управляти загальним форматуванням складових рядок осередків.
Рядки таблиці розбиваються на осередки за допомогою тегів осередків-заголовків <ТН>…</TH> і тегів осередків-даних <TD>…</TD> (допускається форма запису без закриваючих тегів). Як і для рядків таблиці за допомогою спеціальних атрибутів тегів<TD> і <TD > можна управляти форматуванням конкретних елементів таблиці.
Для вирівнювання елементів таблиць в тегах <TABLE>,<TH> і <TD> використовується багато різних атрибутів.
ALIGN <TABLE> – загальне горизонтальне вирівнювання таблиці на сторінці – LEFT/RIGHT/CENTER
<TR> – загальне вирівнювання елементів рядка – LEFT/RIGHT/CENTER/CHAR
<TD> – вирівнювання даних в осередку – LEFT/RIGHT/CENTER/CHAR (за умовчанням LEFT )
HEIGHT <TABLE> – висота таблиці в пікселях або відсотках ширини вікна браузера.
Для управління лініями сітки таблиць використовується атрибут BORDER контейнера <TABLE>, який задає товщину рамки таблиці в пікселях (за умовчанням рамки немає, BORDER=0
<table border=”8″ width=”68%” bordercolorlight=”#00FF00″ bordercolordark=”#00FF00″> <tr> <td width=”21%” rowspan=”2″><b><span lang=”uk”><font size=”4″>Вид масла</font></span></b></td> <tH colspan=”3″> <p align=”center”><span lang=”uk”>Масова частка,%</span></tH></tr><tr> <td width=”25%”><b><span lang=”uk”><font size=”4″>Жиру не менше</font></span></b></td> <td width=”26%”><b><span lang=”uk”><font size=”4″>в тому числі немолочного</font></span></b></td> <td align=”center” width=”24%”><b><span lang=”uk”><font size=”4″> вологи не більше</font></span></b></td> </tr> <tr> <td width=”21%”><b> <span lang=”uk”><font size=”4″>Кулінарне</font></span></td> <td width=”25%” align=”center”> <span style=”font-size: 14.0pt; font-family: Times New Roman; color: black; font-weight: 700″> 99,0</span></td> <td width=”26%” align=”center”> <span style=”font-size: 14.0pt; font-family: Times New Roman; color: black; font-weight: 700″> 14,8…84,2</span></td> <td align=”center” width=”24%”> <span style=”font-size: 14.0pt; font-family: Times New Roman; color: black; font-weight: 700″> 1,0</span></td> </tr> <tr>
1.2.5 Гіперпосилання та закладки
Як було сказано вище, HTML-документ це звичайний текстовий файл. Гіпертекстовим його роблять ГіперПосилання на інші документи і ресурси Internet, що містяться в ньому.
Реферати :
Читати далі