mi band mi band

Вивчення принципу діі обладнання для доіння корів

12

Вивчення принципу дії обладнання для доїння корів.

Мета: ОСвоїти технологічні процеси отримання молока і первинної його обробки.

Методичні рекомендації щодо виконання завдання.

Принципи дії обладнання для очищеннямолока.

Техніка проведення. 1. Вивчити конструктивні особливості приладів для очищення молока при ручному і машинному доїнні.

2.Вивчити фільтрувальні матеріали, застосовувані для очищення молока, і оцінити їхні виробничі якості.

3. Ознайомитися з підготовкою

mi band mi band
їх до роботи: мийка, прання, сушіння, дезінфекція. Необхідно знати, які миючі засоби застосовують для цієї мети.

4.Визначити, як часто змінюють фільтрувальні тканини при очищенні молока під час доїння.

5.Розглянути осад на фільтрах, по якому зробити. висновки про догляд за тваринами (наявність кормових часток свідчить про те, що кормуроздають під час доїння); наявність часток підстилки (обпилювання, торф і ін.) —підмивання вимені і відхід за ним недостатні і т. д.

6.Визначити ступінь ефективності очищення молока. Для цього молоко, не перемішуючи молоко пропустити його через прилад для визначення ступенячистоти молока. Після цього фільтр з осадом порівняти з еталонам:

Принципи дії обладнання для охолодження молока.

. Робота на охолоджувачах молока

Техніка проведення 1. Перед початком роботи ознайомитися зтипом охолоджувача (круглий, плоский, односекційний), із пристосуваннями для подачі молока, що прохолоджує води або розсолу і для відводу охолодженого молока.

2.На охолоджувачі-очиснику молока ООМ-1000 (мал. 1) вивчити молокоприймачї, звернувши увагу на пристрій крана — важільця регулюючу кількість молока, що надходить в охолоджувач-очисник.

3.Вивчити пристрій двох барабанів сепаратора: для очищення молока і сепарування.

4.Перевірити натяжку ременів, що передають обертання від електродвигуна на сепаратор і відцентровий насос.

5.Оглянути фригатор, звернувши увагу на пристрій підведення і відводу охолодження води.

6.Простежити шлях руху молока: після його очищення і після сепарування.

7.Перевірити по рівню положення охолоджувачів, їхні робочі (охолодні) поверхні повинні знаходитися в строго вертикальному положенні, без перекосів.

8.Промити всі частини охолоджувача, що стикаються змолоком, спочатку чистою водою, а потім гарячим миючим розчином. Залишки розчину змити чистою (холодною) водою.

9.Відкрити кран, що подає холодну воду або розсіл у міжстіний простір охолоджувача. Працюючи на охолоджувачі-очиснику QOM-1000, використовувати насос для подачі охолодженої води або розсолу насосом із фригатора.

10. Коли вода або розсіл почнуть виходити з патрубків охолоджувачів, почати прохолоджувати молоко, при цьому простежити, щоб воно розтікалося по робочій поверхні охолоджувача рівним і тонким шаром.

11.Під час роботи визначити термометром ступінь охолодження молока. При використанні ООМ-1000 проконтролювати ступінь очищення молока, а при сепаруванні — кількість жиру у вершках і знежиреному молоці.

12.Злити залишки молока з приймачів і перекрити крани, що подають холодоагент.

13.Ретельно вимити охолоджувач і інший використаний інвентар. Робоче місце упорядкувати.

14.Розрахувати кратність витрат води.

Принципи дії доїльного обладнання.

Вивчення принципу діі обладнання для доіння корів

Малюнок 1. Схема доїльної установки:

1 —  мотор; 2 — вакуум-насос; 3 — трубопровід; 4 — доїльне відро; 5 — пульсатор;

6 — доїльні стакани; 7 — колектор; 8 – вакуум-балон; 9 — регулятор; 10 —-ціанометр.

В світі існує зараз понад 2 млн. доїльних установок і число їх увесь час зростає. Промисловість  Радянського Союзу випускає стаціонарні й пересувні, так звані тритактні доїльні машини. Стаціонарна тритактна  доїльна установка ДА-3 призначена для доїння 100 корів. Схему цієї машини показано на малюнку, складається вона з таких частин: 4 – мотора, який приводить у  рух вакуум-насос, 2 — вакуум-насоса для відкачування повітря з системи, 3 – трубопроводу, що з’єднує вакуум-насос з усією установкою; 4 – доїльного  відра  для  збирання молока; 5— пульсатора, який утворює перемінне розрідження повітря (вакуум) в системі; 6 — доїльних стаканів, що надіваються на дійки; 7 – колектора, куди збирається видоєне з усіх дійок молоко (одночасно колектор з’єднує піддійковий простір то з вакуумом, то з повітрям); 8 — вакуум-балона для згладжування коливань, спричинюваних нерівномірністю роботи насоса, а також для захисту від попадання в нього води при промиванні трубопроводу чи молока при переповненні доїльного відра або з інших причин; 9 – регулятора  автоматичного, клапанного типу, що регулює ступінь розрідження у вакуумному трубопроводі; 10 – манометра  для контролю вакууму в трубопроводі.

Доїльний апарат є. переносною частиною агрегату; він складається з доїльного відра; кришки відра; на якій прикріплені пульсатор, оглядове скло, кран і зворотний клапан; колектора; чотирьох доїльних стаканів; гумових трубок, які з’єднують між собою всі перелічені вище деталі.

Перед доїнням апарат треба промити гарячою водою для видалення пилу, зігріти доїльні стакани, щоб не доторкатися холодними стаканами до дійок корови. Процес машинного доїння відбувається так: на трубопроводі відкривають кран, пускають двигун, приводять в дію вакуум-насос і через трубопровід викачують повітря з доїльного апарата. Внаслідок цього в ньому утворюється розрідження повітря (вакуум). Далі на кришці доїльного відра відкривають кран, який за допомогою гумових трубок з’єднує доїльні стакани з відром. Доярка надіває доїльні стакани на дійки корови і, щоб вони не спадали, підв’язує їх шпагатом, перекинутим через спину (крижі) корови. Перед тим як надіти стакани і приступити до доїння, потрібно вручну видоїти перші струмені молока в окремий посуд. Зливати його в загальний надій і використовувати в їжу людям забороняється. В результаті вакууму, утвореного в системі апарата, молоко виділяється з дійок і через колектор і гумовий шланг надходить у доїльне відро.

За допомогою пульсатора і колектора в камерах доїльних стаканів у певній послідовності періодично утворюються то вакуум, то атмосферний тиск, що і забезпечує роботу стакана в три такти – смоктання, стискання і відпочинок.

Всі три такти — смоктання, стискання і відпочинок-являють собою один пульс. За хвилину апарат робить 40 50 пульсацій. Регулюється число пульсацій гвинтом, що є на кришці корпуса пульсатора. При закручуванні цього гвинта число пульсації: зменшується, і навпаки. Збільшенням числа пульсацій тривалість доїння істотно не скорочується.

Співвідношення між тактами встановлено таке: смоктання — 45%, стискання – 15% і відпочинок – 40%. Доїння однієї корови триває 4 – 7 хвилин. Залежно від кількості доїльних апаратів одночасно можна доїти 5 – 10, а то і більше корів.

Після закінчення доїння кожної корови кран на головному трубопроводі закривають, щоб припинити викачування повітря з доїльного апарата. Через спеціальний кран впускають у доїльне відро повітря, знімають з дійок доїльні стакани, відкривають кришку доїльного відра і виливають надоєне молоко в спеціальний посуд, встановлений на вазі, або в молокомір. Молоко при виливанні з відра проціджують крізь цідилок або складену в 2 – 3 сталки марлю.

Машинне доїння застосовується для корів, які мають здорове вим’я і нормально розвинуті дійки. Корів з дуже короткими або довгими дійками, на яких не тримаються доїльні стакани, доять вручну. Рани і різні потовщення на дійках також перешкоджають машинному доїнню.

Обмивання і масаж вим’я та інша підготовка корів при ручному доїнні зберігаються і яри машинному. Тому доярка, яка провадить машинне доїння корів, повинна бути кваліфікованою і добре знати правила ручного доїння.

Машинне доїння при інших однакових умовах в порівнянні з ручним підвищує продуктивність праці в 2 – 2,5 рази. Крім того, таке доїння дає можливість одержувати значно чистіше молоко, ніж при доїнні руками. Проте і при машинному доїнні треба суворо додержувати санітарно-гігієнічних правил та особистої гігієни. Доїльний апарат потрібно старанно доглядати, утримувати в чистоті, систично мити й стерилізувати.

На молочних фермах колгоспів і радгоспів застосовують модернізований доїльний агрегат ДА-ЗМ. Новий доїльний агрегат має вакуум-насос більшої продуктивності і монтується на спеціальній рамі з електродвигуном; насос з двигуном з’єднано за допомогою клинопасової передачі. Доїльні стакани спрощено, внаслідок чого розбирати й складати їх можна без спеціальних пристроїв.

Число пульсів у цьому апараті не регулюється. Такт смоктання становить 60% пульсу; є регулятор для подовження такту смоктання при доїнні тугодійних корів. Збільшення такту смоктання і числа пульсацій до 60 за хвилину сприяє кращому триманню доїльних стаканів на дійках.

Діаметр молочних патрубків, трубок і шлангів на цьому апараті збільшено. Гумовий молочний шланг замінено прозорим шлангом з пластмаси, а оглядове скло ліквідовано.

Швидкість доїння корів модернізованим агрегатом підвищується приблизно на 26%, скорочуються затрати часу на виконання ручних операцій, на 16% підвищується продуктивність праці.

За рахунок спрощення конструкції доїльних стаканів витрати часу на складання й розбирання доїльного апарата скорочуються наполовину.

Таблиця 1. Технічна характеристика модернізованого тритактного доїльного Агрегату ДА-ЗМ

Величина вакуума (см  ртутного стовпа)

38-40

Тип вакуум-насоса

Ротаційний

Потужність електродвигуна (в кВт)

2,8

Кількість доїльних апаратів

10

Тривалість тактів у пульсі (в %)

Смоктання

60

Стискання

10

Відпочинок

30

Число пульсацій за хвилину

60

Місткість доїльного відра (в л)

20

Вага доїльного апарату (в кг)

7,2

Витрати повітря одним апаратом (в м3/год)

2,0

Затрати часу на доїння однієї корови (в хв.)

3-7

Продуктивність вакуум-насосу (в м3/год)

32

Число обертів вала вакуум-насоса за хвилину

420

Діаметр шківа (в мм)

400

Продуктивність праці доярки (кількість корів, видоєних за годину):

При роботі з одним апаратом 

12-16

 з двома апаратами 

18-20

 з трьома апаратами

До 24

За останній час почали застосовувати двотактні-доїльні машини, у яких відсутній такт відпочинку.

Тритактні доїльні апарати випускають тепер у нас з пристроями для переключення їх при потребі на двотактне доїння. Тритактні доїльні апарати, випущені до модернізації, також можна легко переобладнати на двотактний цикл доїння.

У переобладнаному доїльному апараті пульс складається з двох тактів: смоктання і стискання; смоктання в ньому становить 45% і стискання — 55%. Доїння двотактним апаратом триває на 2 – 3 хвилини менше, ніж на тритактному, і становить всього 3 – 4 хвилини.

Молоко дуже швидко сприймає сторонні запахи, тому після доїння його необхідно якнайшвидше забирати з корівника і передавати в молочну. Доярки здають молоко за вагою.

Якщо спеціальних або тарілкових ваг немає, то молоко можна облічувати молокоміром. При цьому молокомір треба встановлювати на рівному місці, бо при перекосі він дає неточні показання. Відлічують кількість молока в молокомірі за верхньою площиною ручки на проштампованій частині шкали. Визначену кількість молока в молокомірі у літрах треба перерахувати в вагові одиниці, виходячи з середньої густини молока (1,030). Враховуючи, що густина молока не завжди дорівнює 1,030, а буває більша й менша, такого обліку молока молокоміром потрібно уникати, бо він не є точним.

В племінних господарствах облік молока необхідно вести індивідуальний, окремо по кожній корові. На товарних фермах, як правило, молоко облічують по групах корів, закріплених за дояркою. При такому обліку три рази на місяць провадяться контрольні надої молока, одержаного від кожної корови. Дані про надій обов’язково записуються до журналу.

Якщо центральна молочна одержує молоко від кількох ферм, то його зважують на десятковій вазі і виливають в спеціальні баки чи ванни, зроблені найчастіше з алюмінію або з листової нержавіючої сталі.

Контрольні питання

Принципи дії обладнання для очищення молока.

2. Принципи дії обладнання для охолодження молока.

Принципи дії доїльного обладнання.

Література

Власенко В. В.Машкін М. І. Бігун П. П :Технологія виробництва і переробки молока  та молочних продуктів. Вінниця,”ГІПАНІС.2000”- 306с Машкін М. І.Первинна обробка і переробка молока.-К.:Урожай,1994.-240 с. Хоменко В. І. Гигиена получения в ветсанконтроль молока по государственному стандарту. – К.: Урожай, 1990. – 399 с. Кугенев П. В., Барабанщиков Н. В. Практикум по молочному делу. – М.: Колос, 1968. – 287 с.

Ви прочитали: "Вивчення принципу діі обладнання для доіння корів"
Читати далі

5% знижка
Призу не буде.
Наступного разу
Майже!
10% знижка
Безкоштовна електронна книга
Призу
Сьогодні не пощастило.
Майже!
15% знижка
Призу не буде.
Не пощастило.
Отримайте свій шанс виграти!
Безкоштвно покрутіть колесо. Це ваш шанс виграти чудові знижки!
Наші внутрішні правила:
  • Одна гра на одного користувача
  • Шахраї будуть дискваліфіковані.
mi band mi band
Прокрутити вгору