mi band mi band

Теоретичне обґрунтування технологічних параметрів і способів виробництва кисломолочних продуктів – №2

Кислотність наприкінці його сквашування повинна бути 80оТ, а в’язкість по витіканню – не нижче 50 Пас, Сквашений згусток перемішують охолоджують до 20оС і розливають у споживчу тару. Сквашений згусток перемішують, охолоджують по 20°С і починають у споживчу тару. Для виготовлення йогурту термостатним способом термостатним способом заквашену суміш розливають у споживчу тару і направляють у термостатну камеру температурою +40…+42°С для сквашування протягом З-4 годин. Сквашений продукт надходить у холодильні камери, де охолоджується до 8оС потім

mi band mi band
його направляють на реалізацію. Теоретичне обґрунтування технологічних параметрів і способів виробництва кисломолочних продуктів

Примітка: з використанням заквасок прямого внесення та стабілізаторів термін реалізації може бути подовжений до 14 діб, з використанням заквасок прямого внесення реалізація може бути подовжена до 14 діб.

Теоретичне обґрунтування технологічних параметрів і способів виробництва кисломолочних продуктів

Технологічна система виробництва кисломолочних напоїв

Під час виробництва кефіру після сквашування протягом 8…І2 годин до кислотності 90…109 температуру охолоджують до 14…12°С. Протягом цього процесу відбувається набухання білків, їх частковий гідроліз з утворенням пептонів. Кисломолочні напої виробляються термостатним методом, коли заквашене молоко розливають у скляну тару і сквашують з оптимальних режимів у термостатній камері, після чого продукт направляють у холодильну камеру для охолодження і за необхідності дозрівання.

2. Якість кисломолочних продуктів, їх консистенція залежать від складу та властивостей молока, виду та активності бактеріальних заквасок, режимів пастеризації, гомогенізації, сквашування, дозрівання та інших факторів. Склад і властивості вихідної сировини обумовлюють швидкість звертання білків молока і пружність отриманих згустків. Від них залежить також розвиток мікроорганізмів бактеріальних заквасок, які зброджують молочний цукор. Склад і властивості молока змінюються на протязі-року, стадії лактації, при захворюванні тварин, тощо. Восени та особливо навесні спостерігається повільніше сквашування молока. Це може бути викликано його біологічною цінністю. Наприклад весною у молоці знижується вміст вітамінів (біотину, РР, Р6 та інші), вільних амінокислот (валіну, лейцину, фенілаланіну та інших) і мікроелементів (Мn, Со, Ре, та ін.) які потрібні для розмноження молочних бактерій. Погано розвиваються молочнокислі бактерії у стародійному молоці та маститному молоці. Весною погіршуються і технологічні властивості знижуються швидкість утворення та щільність кислотного згустку. Це пояснюється зменшенням вмісту у молоці сухих речовин, казеїну, розміру казеїнових міцел, підвищується кислотність Здатність молока до зсідання зумовлена концентрацією білків, солей кальцію і залежить від індивідуальних особливостей та породи тварин, корму, стадії лактації тощо. Властивості молока і властивості отриманого з нього згустку змінюються при зберіганні. Так після тривалого зберігання молока (сирого та пастеризованого) при низьких температурах збільшується в’язкість і міцність кислотного згустку, синерезис уповільнюється. Отже молоко, що зберігалось при низьких температурах доцільно направляти на виробництво кисломолочних напоїв і не потрібно використовувати для виробництва кисломолочного сиру. Від складу заквасок залежить не тільки смак продуктів але і їх консистенція. Основний компонент мікрофлори заквасок для усіх кисломолочних продуктів, що забезпечує формування згустку – 31г. І асііз. Введення в склад заквасок енергійних кислотоутворювачів зумовлює утворення повноцінного згустку з інтенсивним відділенням сироватки, а мало енергійних кислотоутворювачів – більш ніжного згустку. Отже, підбираючи склад заквасок, можна регулювати властивості згустку, забезпечуючи оптимальну консистенцію та смак кисломолочних продуктів. Теплова обробка молока впливає на швидкість утворення згустку, його структуру, механічні властивості і синерезис. З підвищенням температури пастеризації збільшується міцність кислотного і кислотно-сичужного згустку. Збільшення міцності згустків і погіршення відділення сироватки з них при високих температурах теплової обробки, можна пояснити підвищенням вмісту у згустку денатурованих сироваткових білків, які збільшують просторову структуру і волого утримуючу здатність казеїну. Таким чином, шляхом врегулювання режимів теплової обробки молока

3. Напої виробляють із пастеризованого молока, нормалізованого або знежиреного молока з додаванням чи без додавання цукру, ваніліну, кориці і сквашеного спеціально підібраними заквасками.

Особливості технології цих напоїв:

1. Для виробництва ацидофільного молока суміш охолоджують до (42±2)°С, ацидофіліну—до (33+2)°С, ацидофільно-дріжджового молока — до (34±2)°С.

2. При виробництві ацидофільного молока нормалізовану суміш заквашують чистими культурами ацидофільної палички; ацидофіліну — чистими культурами ацидофільної палички, молочнокислого стрептокока та кефірної закваски; ацидофільно-дріжджового молока — чистими культурами ацидофільної палички і дріжджів, що зброджують лактозу.

3. Час сквашування ацидофільного молока — 4—5 год. при температурі (42±2)°С до кислотності згустка 80°Т, ацидофіліну — 6—8 год. при температурі (33±2) °С до кислотності згустка 70—80 СТ; ацидофільно-дріжджового молока — 4—6 год. при температурі (34+2) °С до кислотності 80°Т.

4. Час визрівання (ацидофільно-дріжджове молоко) —6—10 год. при температурі 8 °С.

Напій «Південний» виробляють із пастеризованого молока, сквашеного чистими культурами термофільних молочнокислих стрептококів і болгарської палички.

Особливості технології:

1. Охолодження до температури (44±2°С.

2. Заквашування при температурі (44±2) °С.

3. Сквашування при температурі (44+2) °С протягом З—4 год. до утворення згустка кислотністю 75—80 °Т.

Йогурт виробляють із нормалізованого за жиром і сухими речовинами молока з додаванням або без додавання плодово-ягідних сиропів.

Особливості технології:

1. Пастеризовану суміш охолоджують до температури40-42 °С.

2. Суміш заквашують чистими культурами болгарської палички і термофільного стрептокока. Час сквашування при температурі 40—42 °С — 3—4 год. до утворення згустка кислотністю 75—85 °Т.

Напій «Ювілейний» виготовляють із пастеризованого молока, сквашеного чистими культурами термофільних і мезофільних стрептококів:

Особливості технології:

1. Суміш охолоджують до температури 35—39 °С.

Ви прочитали: "Теоретичне обґрунтування технологічних параметрів і способів виробництва кисломолочних продуктів – №2"
Читати далі

5% знижка
Призу не буде.
Наступного разу
Майже!
10% знижка
Безкоштовна електронна книга
Призу
Сьогодні не пощастило.
Майже!
15% знижка
Призу не буде.
Не пощастило.
Отримайте свій шанс виграти!
Безкоштвно покрутіть колесо. Це ваш шанс виграти чудові знижки!
Наші внутрішні правила:
  • Одна гра на одного користувача
  • Шахраї будуть дискваліфіковані.
mi band mi band
Прокрутити вгору