Питання для виконання контрольних робіт

ПИТАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

Контрольна робота №1

Які основні форми бактерій є, і яка їх загальна характеристика. Загальна характеристика та морфологія грибів, які зустрічаються у молоці та молочних продуктах. Як класифікують мікроорганізми. Загальна характеристика молочнокислих бактерій, їх роль та  використання у виробництві молочних продуктів. Біфідобактерії, пропіоновокислі та оцтовокислі бактерії – їх  морфологічна характеристика та використання у молочній промисловості. Характеристика

мікроорганізмів, які впливають на якість та безпеку молока та молочних продуктів. Фізіологія мікроорганізмів. Культуральні властивості мікроорганізмів. Характеристика гнильних бактерій, їх вплив на якість молока та молочних продуктів. Вплив фізичних факторів на розвиток мікроорганізмів. Вплив хімічних факторів на розвиток мікроорганізмів. Вплив біологічних  факторів на розвиток мікроорганізмів. Характеристика маслянокислих  бактерій, їх вплив на якість молока. Загальна характеристика харчових токсикоінфекцій. Загальна характеристика харчових токсикозів. Характеристика збудника сибірки, як збудника зооантропозоонозного захворювання, що передається через молоко. Характеристика збудника туберкульозу, як збудника зооантропозоонозного захворювання, що передається через молоко. Характеристика кишкових інфекцій, які передаються через молоко. Патогенні стафілококи та стрептококи, як збудники харчових токсикозів. Збудник ботулізму – причина харчових токсикозів. Бактерії роду сальмонела, як збудник харчових токсикоінфекцій. Характеристика клостридій – збудників харчових токсикоінфекцій. Види взаємодії між мікроорганізмами. Адаптація  мікроорганізмів до низьких  температур та впив заморожування на мікроорганізми. Психротрофні мікроорганізми їх вплив на якість молока. Збудники маститів. Зміни мікрофлори молока при зберіганні. Вади сирого молока мікробного походження. Шляхи попадання патогенної мікрофлори у молоко.

30. Бактеріологічне дослідження молока

Контрольна робота №2

Методи зниження бактеріальної забрудненості молока ( очищення, охолодження та теплова обробка). Вади питних видів молока та вершків. Як здійснюється мікробіологічний контроль виробництва питних видів молока та вершків. Принципи підбору мікроорганізмів до складу заквасок. Які вимоги до молока, що використовується для виготовлення заквасок? Які мікроорганізми входять до складу закваски для кефіру і кумису? Які мікроорганізми входять до складу закваски для сиру, сметани, кисляку, йогурту, варенца, ряжанки? Які основні джерела потрапляння мікроорганізмів в кисломолочні продукти? Як змінюється мікрофлора масла при його зберіганні? Які фактори впливають на аромат масла? Які мікроорганізми приймають участь в утворенні малюнку та смаку сирів? Які існують способи прискорення процесів дозрівання сирів? Яка роль мікроорганізмів у виробництві розсольних сирів? Які біохімічні процеси відбуваються при дозріванні сирів? Які існують вади сирів та способи їх попередження? Яка мікрофлора заквасок для різних видів сирів? Які є принципи консервування молочних продуктів? Якою є мікрофлора сухих молочних продуктів при їх виробництві? Які є вади сухих молочних продуктів мікробного походження? Які умови розвитку мікроорганізмів в сухих молочних продуктах? Які види мікроорганізмів входять  до складу закваскок для сухих кисломолочних продуктів? Як здійснюється мікробіологічний контроль при виробництві молочних консервів? Назвіть джерела забруднення сухого молока мікроорганізмами? Які мікробіологічні показники визначають при оцінці якості сухих молочних продуктів? На якому біологічному принципі основано отримання сухого молока? Що таке абіоз, осмоанабіоз, ксенроанабіоз? І де використовуються ці явища? Що таке ценоанабіоз, термоанабіоз та біоз? Де використовуються ці явища? Які мікроорганізми зустрічаються в вторинній молочній сировині? Яка мікрофлора згущеного стерилізованого молока та молока згущеного з цукром?  Які мікробіологічні показники визначають в молочних консервах?

Ви прочитали: "Питання для виконання контрольних робіт"
Читати далі

5% знижка
Призу не буде.
Наступного разу
Майже!
10% знижка
Безкоштовна електронна книга
Призу
Сьогодні не пощастило.
Майже!
15% знижка
Призу не буде.
Не пощастило.
Отримайте свій шанс виграти!
Безкоштвно покрутіть колесо. Це ваш шанс виграти чудові знижки!
Наші внутрішні правила:
  • Одна гра на одного користувача
  • Шахраї будуть дискваліфіковані.
Прокрутити вгору